Президентка Грузії збирає прихильників біля резиденції перед інавгурацією її наступника

Новини світу
2 077
0


Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі закликала прихильників зібратися біля її резиденції у столиці Тбілісі перед інавгурацією новообраного президента Михаїла Кавелашвілі.

Про це повідомляє NewsGeorgia.



"Вітаю з Палацу Орбеліані. Я тут, буду тут, тут же проведу й ніч. Завтра, о 10 годині ранку, я чекаю на вас біля Палацу Орбеліані й звідси скажу, яким буде завтрашній день. Скажу, якими будуть наступні дні і якими будуть дні перемоги", - заявила у відезверненні Зурабішвілі.

Коли ввечері в суботу адміністрація Зурабішвілі поширила 34-секундне звернення, на знак солідарності із президенткою на вулиці Атонелі стояли сотні людей. Вони дійшли до її резиденції із протестної акції на Руставелі.

Зазначається, що Михаїл Кавелашвілі, обраний шостим президентом країни депутатами керівної партії "Грузинська мрія", має скласти присягу 29 грудня об 11:00 годині у будівлі парламенту.

Зурабішвілі відмовляється йти у відставку. Вона заявляє, що до призначення нових парламентських виборів залишатиметься єдиним легітимним представником влади у країні.

Опозиційні партії повністю підтримують її вимоги. Протягом останнього тижня вони проводили консультації.

В опозиції висловили готовність "фізично" захищати президентку в Палаці Орбеліані.

Прем'єр Грузії Іраклій Кобахідзе попередив, що президентку притягнуть до кримінальної відповідальності, якщо вона вирішить призначити нові парламентські вибори із будь-якої непередбаченої законом причини.

Він також заявив: якщо Зурабішвілі відмовиться залишати резиденцію після інавгурації Кавелашвілі, її виведуть звідти "силою та переведуть до виправної установи".


Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
5 гектарів квітів і 120 сортів: на Буковині квітнуть два півонієві поля
8 624
У Чернівцях змінять графіки руху тролейбусів і автобуса: що потрібно знати пасажирам
8 545
На заході України зранку гриміли вибухи: що відомо про ворожі удари
6 393
«Його голос та гру на гітарі пам’ятають усі»: що відомо про відважного захисника з Буковини Владислава Каралаша
6 316
П’ять днів без їжі та води: у Чернівцях рятувальники дістали чоловіка з колекторної ями
5 237
У Чернівцях виставили на аукціон місця для торгівлі кавою: де найдорожче
3 849
У Чернівцях від завтра дорожчає вода: у водоканалі оприлюднили нові тарифи
3 514
Знову гірка втрата: на війні загинув захисник із Буковини Віталій Думитрюк
3 425
У Чернівцях чоловік побив дружину: під час обшуку у квартирі знайшли боєприпаси
3 011
«32 роки – шлях до нашої мрії»: ФК «Буковина» отримав чемпіонський кубок і відсвяткував вихід в УПЛ
2 623