Влада Молдови звинуватила РФ у втручанні у другий тур виборів

Новини світу
1 529
0


Радник з національної безпеки чинної президентки Молдови Маї Санду Станіслав Секрієру заявив про масоване втручання Росії у другий тур президентських виборів, який відбувається у неділю.

Про це заявив Секрієру у соцмережі Х (Twitter), повідомляє "Європейська правда".



Секрієру повідомив, що молдовська влада спостерігає "масоване втручання Росії" у виборчий процес. За його словами, йдеться про зусилля з високим потенціалом спотворення результатів голосування.

Влада, зазначив Секрієру, перебуває у стані підвищеної готовності.

Серед прикладів такого втручання радник Санду назвав організоване підвезення виборців з Придністров’я, незаконне згідно з виборчим кодексом Молдови. Станом на 11:00 явка серед придністровських виборців вже перевищила загальний показник за весь перший тур.

Секрієру опублікував чергу з автомобілів, які перетинають міст через річку Дністер з придністровського міста Рибниця до міста Резина на правобережжі Дністра. Він нагадав, що влада Російської Федерації несе відповідальність за те, що відбувається в Придністровському регіоні Молдови, що підтверджено кількома рішеннями ЄСПЛ.

Також, за словами радника Санду, спостерігається організоване транспортування виборців з Росії. Автобуси та великі чартерні рейси доставляють виборців на виборчі дільниці в Баку, Стамбулі та Мінську, про що повідомляють російські пропагандистські канали.

Секрієру оприлюднив відео з чартерного рейсу, спочатку опубліковане російським "Спутником", на якому видно літак, повний власників молдовських паспортів.

"Літак, схоже, може перевозити від 260 до 400 виборців – явне свідчення широкомасштабного, організованого перевезення виборців", – зазначив радник.

Агентство з кібербезпеки Молдови повідомило, що сайт Центральної виборчої комісії для навчання виборців тимчасово не працював у неділю вранці через DDoS-атаку. Оперативні дії відновили доступ до сайті і цілісність даних не була порушена.

"Вживаються додаткові заходи для забезпечення безперебійного проведення виборчого процесу", – зазначив радник.

Що передувало:

Поліція Молдови у день проведення другого туру виборів президента зафіксувала організоване транспортування виборців до виборчих дільниць.

Крім того, на дільницях, де голосують мешканці Придністров’я, вибори проходять з високою активністю – там фіксують черги. Частина виборців, коментуючи свої мотиви приїзду на голосування, цитують слоган кандидата від проросійської Партії соціалістів Александра Стояногло, і кажуть, що голосують "за справедливість".

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
У Чернівцях серед репатрійованих тіл загиблих виявили тіло окупанта
31 120
Хто і коли збудував Свято-Духівський собор у Чернівцях - з історії храму
22 176
Повалений паркан замінили, а двері зняли: як виглядає Свято-Духівський собор в центрі Чернівців після конфлікту – фото
16 301
У страшній ДТП у Франції загинула також учителька із Чернівців: що про неї відомо
13 934
Неймовірний результат: школяр із Буковини склав НМТ на 200 балів із трьох предметів
8 462
До Чернівців перевезли 50 репатрійованих тіл – репортаж
6 477
На Буковині попрощаються із двома відважними захисниками
6 280
На Буковині затримали лікаря-онколога, який вимагав хабар від матері військового
6 177
Студенти і викладачі, які потрапили в ДТП у Франції, сьогодні повернулися до Чернівців
5 324
На тлі конфлікту довкола собору в центрі Чернівців єпископ Феогност звернувся до вірян
4 967