У Польщі після зменшення напливу українців підприємці бояться залишитися без працівників

Новини світу
1 549
0


Польські підприємці стикаються з дедалі більшим браком працівників на тлі сповільнення напливу українців та планами уряду посилити обмеження в міграційній політиці.

Про це пише Громадське з посиланням на видання Rzeczpospolita.

Журналісти зазначають, що кількість вакансій зростає щоквартально. За даними Головного управління статистики Польщі, на кінець березня їх було понад 112 тисяч.

У деяких галузях нестача персоналу вже є проблемою половини або більше компаній. Зокрема, це помітно в будівництві, виробництві, транспорті та логістиці, хоча там й працює багато іммігрантів, додає видання.

Економісти банку Crédit Agricole пояснюють, що простір для припливу іноземних працівників уже обмежений. Так, міграція з країн зі схожою культурою для Польщі, тобто з України та Білорусі, повільно вичерпується. Окрім того, уряд може посилити міграційні обмеження, що вплине на приплив робочої сили з віддалених країн.

Головний економіст Польської господарської палати Пьотр Сорочинський вважає, що єдиного засобу для покращення ситуації на ринку праці Польщі немає. Він пропонує поєднати такі варіанти, як працевлаштування іноземців, автоматизацію виробничого процесу та залучення малоактивних груп (людей похилого віку, людей з інвалідністю, жінок).

Ще одним варіантом, за його словами, може бути відкриття університетів для студентів із Центральної Європи та польських громад Південної та Центральної Америки.

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Кинувся рятувати синів і зник: на Дністрі шукають чоловіка та двох малолітніх дітей
26 431
Сезон у розпалі: скільки на ринках Чернівців коштують літні ягоди
7 115
У Чернівцях стартував сезон кавунів і динь: скільки коштують та звідки їх привозять
7 029
Співали «гімн СВО» й чекали на окупантів: у Чернівцях винесли вирок прихильникам РФ - відео
6 518
Нові підозри на Буковині: поліція виявила розкрадання коштів на ремонтах закладів освіти
5 809
У Дністрі втопився 16-річний хлопець: тривають пошуки тіла
5 752
«Непоправна втрата»: на Буковині попрощалися з військовим лікарем Іларіоном Дячуком
5 695
У Хотинській лікарні викрили схему керівництва: переплата за обладнання понад 300 тис. грн
4 993
На Буковині проведуть масштабне дослідження стану здоров’я людей
4 947
Знову гірка втрата: у боях за Україну загинув буковинець Руслан Мойсюк
4 930