Назвали нові небезпечні наслідки коронавірусу: швидко «старіють» органи

Новини світу / новини
3 997
0

Американські вчені виявили, що органи людей, які перехворіли на коронавірусну інфекцію і вижили, можуть швидко "постаріти".

Як повідомляє The New York Times, у дослідженні фахівців взяли участь 89 тисяч осіб, що вижили після зараження COVID-19, а також 1,6 мільйона людей, які не зазнали впливу хвороби.



Відзначається, що у 30-40 річної здорової дорослої людини втрата функції нирок становить орієнтовно один відсоток на рік. Серйозні інфекції можуть привести до сильнішої або навіть незворотної шкоди для цього органу, або до хронічного захворювання.

А дослідження показало, що у 4757 тих, хто вижив після коронавірусу, сталася 30%-ва втрата функції нирок протягом одного року. За словами фахівців, це еквівалентно старінню органу на 30 років. Такої думки один з авторів праці, доктор Зіяд Аль-Алі.

Спостереження проводилися за анонімними медичними записами управління охорони здоров'я ветеранів США, при цьому пацієнти були переважно білими чоловіками віком орієнтовно 68 років.

Науковці точно не знають, чому при коронавірусі саме нирки так сильно пошкоджуються, проте припустили, що цей орган може бути особливо чутливим до різних запальних процесів в організмі або до активізації імунної системи. Крім того, функцію нирок здатні порушувати проблеми зі згортанням крові, вважають дослідники.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
«Пропускала крізь себе чужий біль»: у Чернівцях попрощалися з журналісткою Лілією Вакарюк
33 790
Знайшли в полі на околиці села: на Буковині рятувальники розшукали зниклу дівчину
30 249
«Вірний присязі до останнього подиху»: на війні загинув сержант Євгеній Окіпняк з Буковини
6 088
«Не замінюйте любов ризиком»: на Буковині після смертельної ДТП звернулися до батьків
5 781
«Пам’ять про нього назавжди залишиться у серцях»: на Буковині попрощалася з воїном Русланом Котелком
5 444
У Чернівцях стартував кінофестиваль Миколайчук OPEN: понад 80 фільмів і зіркові гості
4 869
Вілли над водою і будиночки-фургончики: скільки коштує відпочинок на Дністрі цього літа
4 546
Ярмарок, фестиваль морозива й театр: куди піти у Чернівцях сьогодні
4 444
Федоров вперше повідомив, якими будуть умови отримання відстрочки українськими військовими
3 896
На Буковині проведуть в останню дорогу двох загиблих військових
3 757