У ВООЗ розповіли, які хвороби вбивають найбільше людей

Новини світу / новини
1 073
0
У ВООЗ розповіли, які хвороби вбивають найбільше людей

Неінфекційні захворювання (НІЗ), в першу чергу серцево-судинні, респіраторні, онкологічні захворювання та діабет, є причиною 7 з 10 випадків смерті людей у всьому світі.

Про це повідомляє Всесвітня організація охорони здоров’я.

"Щороку внаслідок неінфекційних захворювань помирає близько 41 мільйона осіб у світі. З них у 15 мільйонах випадків смерті відбуваються на найбільш продуктивному етапі життя (у віці 30-69 років), і в основному у країнах, що розвиваються. Суміжною проблемою є психічні порушення і розлади, з яких тільки депресія зачіпає 300 мільйонів осіб. У 2016 р. ризик передчасної смерті від однієї з чотирьох основних категорій НІЗ знизився до 18%", - зазначили в організації.

У ВООЗ також повідомили, що світові лідери домовилися узяти на себе особисту відповідальність за зусилля своїх країн із профілактики й лікування НІЗ.

"Ці зусилля повинні включати якісне законодавство і податково-бюджетні заходи, спрямовані на захист людей від тютюну, нездорових продуктів харчування та іншої шкідливої продукції, наприклад, шляхом обмеження реклами алкоголю, введення заборон на паління і оподаткування цукровмісних напоїв", - зазначають міжнародні експерти.

Згідно з оцінками ВООЗ, у період до 2030 року завдяки здійсненню усіх цих заходів політики у країнах з низьким рівнем доходів і рівнем доходів нижче середнього може бути забезпечено економічне зростання в обсязі 350 мільярдів доларів США.

"У Тринадцятій загальній програмі роботи ВООЗ на 2019-2023 рр. велике значення надається вжиттю заходів у відповідь на епідемію НІЗ, а також зміцненню психічного здоров'я, при цьому центральне місце в національних заходах реагування повинні займати інвестиції в досягнення загального охоплення послугами охорони здоров'я. ВООЗ зобов'язалася впродовж цього періоду охопити ще 1 мільярд послугами охорони здоров'я. Добитися підвищення рівня здоров'я і благополуччя ще 1 мільярда осіб. А також забезпечити ще 1 мільярд осіб ефективнішим захистом при надзвичайних ситуаціях в області охорони здоров'я", - заявили у ВООЗ.

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Відкриття ТРЦ «Bukovyna Mall» та скандал у Чернівецькій ОВА: головне за добу
74 655
«Тут культура кави вища»: у Чернівцях подружжя з Курахового відновило власний бізнес
42 019
У Чернівцях маршрут №13 стане комунальним: розрахунок за проїзд лише безготівковий
31 311
Віддали життя у боях за Україну: у громадах Буковини попрощаються із загиблими воїнами
25 699
«Доводилося виходити вночі»: як бізнес у Чернівцях працював під час тривалих знеструмлень
24 602
Колядували та отримували подарунки: у Чернівцях відкрили найбільший ТРЦ «Bukovyna Mall» – фото
20 605
«Там життя може обірватися будь-якої миті»: прикордонник із Буковини з перших днів на війні — відео
16 152
"Був цілеспрямованим і сильним духом": загинув воїн із Буковини Андрій Кривий
10 490
Сусіди відчули запах диму: у багатоповерхівці в Чернівцях сталася пожежа
10 284
«Проблема не в особистостях, це криза»: чому сесію Чернівецької облради вкотре зірвали
8 737