У Парижі біля посольства Росії голодуватимуть кінематографісти

Новини світу / новини
908
0
У Парижі біля посольства Росії голодуватимуть кінематографісти

Французькі кінематографісти організували у Парижі, біля будівлі посольства Росії, безстрокову акцію протесту на підтримку політв'язня Кремля, українського режисера Олега Сенцова.

Кожен активіст проводить в наметі біля посольства 24 години, під час "чергування" голодує, і ночує у цьому ж наметі, повідомляє Rfi.

"Французьке суспільство кінематографістів та інтелектуалів заявило, що триматиме почергове голодування до звільнення Олега Сенцова. Його мета – нагадувати, що якщо голодування його прихильників може тривати довго, то час українського режисера з кожним днем дспливає чимшвидше", - пояснив журналістам учасник акції, відомий арт-хаусний режисер Крістоф Ружжіа.

Тим часом біля мерії столиці Франції висить портрет голодуючого політв'язня.

"Я сказав собі – я не розумію. Чому вони (влада РФ – ред.) це роблять? Його фільми говорять про молодь на її мові, але не закликають до революції. Так, вони говорять про людей без майбутнього... Але причина його затримання була мені незрозуміла. І потім я занурився в цю історію – історію анексованого Криму...Але я не думав, що все зайде так далеко. Це розуміння прийшло до мене лише 14 травня 2018 року, у день початку страйку. До цього ми писали петиції, але це не спрацювало", - пояснює Ружжіа.

За словами кінематографіста, активісти сподівалися на звільнення Сенцова після Чемпіонату світу з футболу-2018, який пройшов у Росії. "Незбагненно, адже неможливо, щоб західні лідери приїхали до Росії і нічого не чули про те, що відбувається насправді. І ось чемпіонат світу скінчився...", - зазначає режисер.

І пояснює, що безстрокова акція в Парижі – це не стільки спроба привернути увагу російських дипломатів до долі Сенцова, скільки – західних політиків, які здатні тиснути на РФ задля його звільнення.

"Це остання битва Сенцова. Він вже чотири роки б'ється за свою долю і за життя українських політв'язнів. Я вірю в Сенцова, він – боєць. Він хоче вибратися звідти, а не померти там. І це наше завдання – зробити так, щоб Захід змусив Путіна звільнити його", - резюмує він.

Зазначимо, у Кремлі наполегливо відмовляються задовольняти прохання сторонніх людей і родичів про помилування Сенцова, вимагаючи, щоб він написав особисто.

Нагадаємо, Сенцов оголосив голодування 14 травня, вимагаючи звільнення всіх українських політв'язнів у РФ і окупованому Криму. Стан політв'язня погіршується, у нього анемія, дистрофія та гіпоксія, нещодавно сталася третя криза. У російській колонії українець написав заповіт на свою творчість у разі смерті.

Олега Сенцова разом з Олександром Кольченком затримали співробітники ФСБ навесні 2014 року в окупованому Криму. Їх вивезли в Росію, де Сенцова засудили за сфабрикованим звинуваченням в організації теракту до 20 років колонії суворого режиму. Кольченко отримав 10 років позбавлення волі. Обидва провину не визнали.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

00:30
Без хлору і за лічені секунди: як ефективно знищити цвіль у ванній
00:15
Шість продуктів, які крадуть роки вашого життя
31 березня, 2025
23:58
Водоліям - прибирання, Рибам - спілкування з рідними. Гороскоп на 1 квітня для всіх знаків зодіаку
23:40
Дощі, прохолода, у горах - мокрий сніг. Яким буде початок квітня на Буковині
23:20
У лісах Буковини вже з'являються делікатесні гриби, але їх легко переплутати із отруйними
23:00
Завтра відбудеться історичний матч "Буковина" - "Вікторія": дорожчі квитки уже розібрали
22:45
У чернівецькому храмі УПЦ релігієзнавця обізвали дурнем за зауваження про зміст молитовників
22:17
Не стало буковинця, який 40 років возив рятувальників гасити пожежі

Колонка

Читають Коментують
У Чернівцях під час ремонтних робіт у кав’ярні виявили автентичний фасад
21 179
На зупинку на Калинівському ринку витратять майже три мільйони
7 072
Контролювали весь повітряний простір Європи: відомий мандрівник показав колишній секретний об’єкт на Буковині - відео
4 580
30 березня: церковне свято сьогодні, особливі прикмети дня і чого не можна робити
4 414
У Покровську загинув військовослужбовець Чернівецького обласного ТЦК
4 376
Не перевищуйте швидкість: де у Чернівцях працюють камери, які фіксують порушення ПДР
4 249
У Чернівцях відбувся всеукраїнський освітянський форум
4 172
Герої Буковини: під час виконання бойового завдання загинув Григорій Малиш
3 646
Ґвалтував дочку: на Буковині засудили педофіла
2 677
Спланували цілу спецоперацію, але вона зірвалася: на Буковині прикордонники затримали чоловіків, які тікали до Румунії
2 610

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм