Вчені виявили в Італії сім'ю, яка не відчуває болю

Новини світу / новини
1 206
0
Вчені виявили в Італії сім'ю, яка не відчуває болю

Дослідники з'ясували, чому шість італійців з родини Марсилі не відчувають болю.

Як вважають вчені з Університетського коледжу Лондона (Велика Британія) і Сієнського університету, причиною рідкісного захворювання сім'ї стала генетична аномалія, повідомляє BGR.

Сім'я, а саме - бабуся, дві її дочки, і троє онуків - жили з цим незвичайним станом на протязі десятиліть. При цьому вони пережили деякі досить серйозні травми, в тому числі переломи кісток, навіть не розуміючи, що сталося. Після нового раунду тестування, дослідники виявили причину аномалії, і ця причина ховається в генотипі сім'ї.

Вчені провели ДНК-тести, які показали, що у членів незвичайної сім'ї є мутація в гені ZFHX2, який грає роль в тому, як больові сигнали інтерпретуються і передаються в мозок. Змінений ген присутній у кожного з членів сім'ї.

Для визначення того, як саме ген впливає на визначення болю, дослідники провели також експерименти на мишах. В одному з дослідів у мишей взагалі не було гена ZFHX2, але вони відчували біль так, як повинні, а при зміні гена відповідно до мутації сім'ї, миші переставали відчувати біль.

"Виділивши цю мутацію і довівши, що саме вона відповідальна за аномально високий больовий поріг у членів сім'ї Марсилі, ми відкрили новий напрямок в розробці ефективних знеболюючих препаратів", - пояснила один з авторів дослідження, професор Анна Марія Алоїзі.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
Нацбанк виводить з обігу гривні: які купюри вилучатимуть
123 583
«Буковина говорить усіма мовами»: у музеї просто неба відбулося масштабне свято національних культур
5 084
Депутат Чернівецької міськради у 58 років мобілізувався до лав ЗСУ
4 455
Після важкого поранення на Запоріжжі помер ветеран з Буковини Василь Ткачук
3 578
На Буковині сталася смертельна ДТП: загинув 71-річний чоловік
3 060
Знову гірка втрата: у Чернівцях проведуть в останню дорогу Олександра Лебедя
2 574
5 га півоній: стало відомо, коли на Буковині відкриють найбільше квіткове поле в Україні
2 540
Після тепла прийдуть грози та сильний вітер: якою буде погода на Буковині цього тижня
2 411
У Чернівцях загорілося приймальне відділення лікарні швидкої медичної допомоги
2 386
Буковинці активно подаються на гранти для власної справи: отримали 29 мільйонів гривень
2 362