Генпрокурор Іспанії подав до суду на лідерів Каталонії

Новини світу / новини
1 051
0
Генпрокурор Іспанії подав до суду на лідерів Каталонії

Генеральний прокурор Іспанії Хосе Мануель Маса подав у суд на відстороненого від посади голову женералітету Каталонії Карлеса Пучдемона і ще 19 каталонських лідерів, повідомляє іспанське видання El Pais. Їх обвинувачують у заколоті та розтраті державних коштів.

Усього в матеріалах справи фігурують 20 осіб. За словами генпрокурора, під час голосування в парламенті регіону за незалежність від Іспанії за підсумками раніше проведеного референдуму, лідери автономії "діяли з повною зневагою до Конституції".

Відповідне голосування стало приводом для кримінального переслідування каталонських лідерів.

Маса зажадав від них негайно з'явитися до слідчих органів. В іншому випадку всім підозрюваним загрожує арешт.

Раніше у п'ятницю, 27 жовтня, Сенат Іспанії більшістю голосів підтримав введення прямого управління Каталонією у відповідності до ст. 155 Конституції.

Уряд Іспанії, своєю чергою, прийняв формальне рішення про розпуск адміністрації і парламенту автономії, а також про введення прямого управління в регіоні. Крім того, на 21 грудня призначено позачергові парламентські вибори в Каталонії. Ці рішення стали відповіддю на голосування парламенту Каталонії, який оголосив про незалежність автономії.

10 жовтня президент Каталонії Карлес Пучдемон підписав деклараціюпро проголошення незалежності Каталонії, грунтуючись на результатах референдуму 1 жовтня. Однак відклав її введення в дію до врегулювання з Мадридом умови виходу зі складу Іспанії. Центральний уряд відмовився визнавати результати референдуму та декларацію, а також вимагає скасувати її.

Детальніше про проголошення незалежності Каталонії і відповідну реакцію Мадрида читайте в матеріалі Олексія Коваля "Примус до єдності" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 2 квітня не буде світла
07:00
Погода на Буковині 2 квітня
02:00
Розчинна проти заварної: ось яка кава корисніша насправді
01:45
5 неефективних вправ, які варто припинити виконувати у спортзалі
01:30
Її не потрібно дотримуватись щодня. Названо найкращу дієту для схуднення
01:15
Ці 5 горіхів найкорисніші для вашого здоров'я: варто додати їх на тарілку
01:00
Небезпечно для очей: скільки часу можна дивитися телевізор без шкоди?
00:30
Чому корисно пити чай із кориці: названо 7 цілющих властивостей цього напою

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм