Мешканці російського Таймиру вимагають автономії

Новини світу / новини
1 315
0
Мешканці російського Таймиру вимагають автономії

Мешканці Таймиру Красноярського краю Росії вимагають від російської влади провести референдум про повернення території статусу автономного округу.

Як повідомляє Радіо Свобода, ініціативна група мешканців Таймиру втретє подала документи до виборчої комісії. Попередні звернення були відхилені через формальні причини.

Водночас представники Евенкійського району, який також втратив статус суб'єкту федерації та приєднався до Красноярського краю разом з Таймиром, направили до Конституційного суду РФ заяву з проханням дати оцінку Федеральному конституційному закону про об’єднання регіонів.

1 січня 2007 року Евенкійський і Таймирський автономні округи були передані у склад Красноярського краю в якості муніципальних районів. Від того часу всі фінансові та адміністративні рішення приймаються у Красноярську.

Таймирський півострів — найпівнічніший півострів Азії.

Нагадаємо, 9 листопада 2015 року парламент Каталонії ухвалив резолюцію про незалежність від Іспанії. На даний момент Каталонія добилася автономії, офіційного статусу каталонської мови і визнання каталонців нацією, окремої від іспанців. На 1 жовтня призначено референдум про незалежність регіону.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
«Не завжди діти відразу говорять про це»: скількох педофілів засудили на Буковині за останні п’ять років
ексклюзив
«Тато – мій ангелик»: дружина загиблого воїна з Буковини просить визнати його Героєм
Сьогодні на Буковині попрощаються із воїном Віталієм Шалаєвим
27 червня, 2025
Із липня для студентів та школярів зміниться вартість проїзду в громадському транспорті Чернівців
У Чернівцях в суботу низка будинків залишаться без водопостачання: будуть підвозити воду
У Чернівцях звільнився з посади директор департаменту урбаністики та архітектури
Не стало захисника із Буковини Віталія Шалаєва
26 червня, 2025
Із російського полону повернувся буковинський захисник Петро Щербатий
Пробули у полоні понад три роки: Україна повернула ще одну групу захисників
ДТП на Буковині: водій мопеда впав та травмувався