Астрономи отримали найбільш чіткий знімок зірки Бетельгейзе

Новини світу / новини
1 688
0
Астрономи отримали найбільш чіткий знімок зірки Бетельгейзе

Астрономи за допомогою телескопа ALMA отримали знімок поверхні зірки Бетельгейзе з більш високою роздільною здатністю, ніж раніше, повідомляється на сайті Європейської південної обсерваторії.

Бетельгейзе – одна з найбільших відомих зірок: у міліметровому континуумі її радіус приблизно в 1400 разів перевищує радіус Сонця. Ця яскрава зірка знаходиться на відстані приблизно 600 світлових років від Землі в сузір'ї Оріона і відноситься до класу червоних надгігантів. Їй всього близько восьми мільйонів років, але вже незабаром зірка стане надновою, і коли це станеться, на небі Землі вона буде помітна навіть при яскравому сонячному світлі.

Раніше вчені змогли помітити процес формування зірки-надгіганта. Міжнародна група астрономів під керівництвом Катарини Джонсон з Ліндського університету спостерігала величезний газопилової диск, який обертається навколо молодої зірки в сузір'ї Центавра. Діаметр об'єкта в дві тисячі разів перевищує відстань від Землі до Сонця, а маса центральної зірки перевищує сонячну в 25 разів. Знахідка може стати підтвердженням гіпотези про механізм виникнення надмасивних зірок шляхом поступового поглинання речовини аккреційних дисків, що швидко обертаються.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram

0 коментарів

РЕКЛАМА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
По дев'ять годин без світла: графіки відключень на Буковині на 9 листопада
9 010
У "Чернівціобленерго" оприлюднили графік відключень світла на 10 листопада
8 489
Герої Буковини: на війні загинув захисник Олексій Зайцев
7 539
Гірка втрата: на війні загинув захисник із Буковини Олександр Лисенко
5 639
«Якісно, зручно і в рази дешевше»: у Чернівцях на Калинці все більше речей українського виробництва
4 658
Затори на вулиці Руській: мер розповів, що планують зробити у мікрорайоні
3 883
Чернівчан закликають провести в останню земну дорогу полеглого воїна Олександра Лисенка
3 835
На Буковині вже втретє оновили графік знеструмлень: яка ситуація зі світлом сьогодні
3 656
Світла не буде майже пів доби: оновили графік відключень на Буковині на сьогодні, 9 листопада
3 459
Скільки будемо без світла: оновили графік відключень на Буковині на сьогодні
3 287

Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.