Буковинець злетів із Говерли в ущелину­

суспільство / Новини Чернівців
2 055
0
19-річний мешканець села Мар­шинці Новоселицького району важко травмувався, спустившись на карематі (туристичний килимок, який підстеляють під спальний мішок, – авт.) з Говер­ли. Рятувальники шукали хлопця на Святвечір п’ять годин.

Як повідомив центр пропаганди управління МНС в Івано-Франківській області, шостого січня о 15.15 рятувальники Ворохтянського гірського пошуково-рятувального пункту в складі семи осіб виїхали в район Говерли на пошуки зниклого туриста. Того дня група туристів у складі 21-ї особи з Чернівецької області зійшла на Говерлу з боку Закарпаття. Під час спуску один із учасників групи – 19-річний хлопець, – спускаючись на карематі з гори, впав в ущелину. Його друзі звернулися до МНС. Туриста рятувальники знайшли о 20.50. Хлопця транспортували до бази "Заросляк". А звідти його госпіталізували до Яремчанської міської лікарні.

– Хлопця з численними переломами у важкому стані доправили до лікарні, – розповідає голова Федерації альпінізму та скелелазіння Чернівецької області Іван КОЛОТИЛО. – На той час я теж перебував у Карпатах. Погода була хороша. Про те, що відбулося, дізнався від начальника Рахівського аварійно-рятувального пункту Дмитра Климпуша.

– Наскільки мені відомо, керівником туристичної групи був мешканець села Маршинці Новоселицького району, – продовжує І. Колотило. – Туристи грубо порушили правила спуску з гори. З’їжджали на туристичних килимках. Один із юнаків злетів по схилу в ущелину. Гадаю, зі швидкістю не менше 100 км на годину. Без спеціального спорядження зупинитися за таких умов нереально.

Хочу зазначити, що взимку сходження на Говерлу, Піп-Іван, Петрас тощо мають здійснювати під керівництвом інструктора з альпінізму. На превеликий жаль, більшість туристів не вбачає усіх небезпек, які приховують у собі Карпати у зимовий період. Через це і стається лихо. (А. Бабчук)


0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
ДБР хоче віддати справи СЗЧ і дезертирства ВСП: що зміниться для військових
26 265
"Очевидні проблеми зі здоров’ям": омбудсмен обурився станом мобілізованих у Чернівцях, - відео
17 828
Командир 107-ї бригади ТрО прозвітував про перші 50 днів роботи: що вдалося зробити
10 930
Переправляв ухилянтів і контрабанду: на Буковині затримали начальника відділу прикордонного загону
9 534
У ЧНУ хлопець зробив пропозицію коханій на врученні дипломів: вона відповіла «так»
7 559
Після аварії під Чернівцями померла 11-місячна дівчинка: за кермом був батько дитини
7 435
На Донеччині загинув 29-річний оператор БПЛА із Буковини Олександр Котик
7 347
У Чернівцях водій автобуса допоміг повернути матері загублену дитину
6 830
Довгий час вважався зниклим безвісти: на війні загинув буковинець Костянтин Грекул
6 444
Смертельна аварія на Буковині: через п'яного водія загинуло немовля
6 157