Через новобудову трясуться стіни

у номері / суспільство
2 601
0
Мешканці чотириповерхівки, що на вулиці Головній, 158А, протестують проти зведення по сусідству з ними восьмиповерхового гіганта. Будівництво розпочали ще тиждень тому, але проблем та галасу воно викликало вже чимало.

Біля будинку, що на вулиці Головній, 158А, стоїть висока двометрова огорожа. Відстань від огорожі до будинку – два метри 48 сантиметрів. Авто не проїде – лише вузька стежка та купа глини.

– Ми консультувалися в цій справі з незалежним архітектором, – каже жителька будинку Надія ДУПЕШКО. – Він знайшов багато порушень. Перший стосується огорожі. Відстань між нашим будинком і огорожею нової забудови має бути значно більшою. Крім того, глибина нашого фундаменту сягає двох метрів, їхній має аж чотири. Наразі наші підвали й так у воді. Що ж буде, якщо почнуться зливи?

Новий дім спроектований на вісім поверхів і матиме 30 метрів. Висота ж сусіднього будинку вдвічі менша – 15 метрів. Мешканці вкрай занепокоєні. Адже восьмиповерховий гігант повністю відгородить вікна їхніх будинків від світла.

– То й зараз час від часу в будинку смердить цвіллю та вогкістю. Якщо ж і сонячне проміння у квартири не потраплятиме, цвілі ми так ніколи й не позбудемося, – скаржиться пані Надія.

Крім того, комини у будинку 158А спрямовані на той бік, де й будують такий небажаний для мешканців дім. Люди бояться, комини автоматично задуватимуться. "Оскільки опалюємо будинок пічками, цілком реально, що вони гаснутимуть, а ми замерзатимемо", – кажуть мешканці будинку.
А ще через велику потужність будівництва у квартирах постійно вібрує – трясуться стіни та стелі.

Натомість забудовник нового будинку все заперечує. Він порадив не зважати на скарги мешканців і запевнив, що будівництво здійснюють законно.

– На те у нас є всі документи, – додав, але представитись не захотів.

У міській раді дотримуються такої самої думки. Заступник начальника управління департаменту містобудування та архітектури Чернівецької міської ради Сергій ШИЛЯЄВ підтвердив, що будівництво дозволено. На це є всі відповідні документи. Якщо ж це викликає дискомфорт у проживанні людей, справу можуть переглянути.
Марина КОРПАН
оffice205@molbuk.cv.ua
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

12:19
Засніжені вершини: парк «Черемоський» замилував зимовими краєвидами - фото
11:57
Курс валют у Чернівцях 25 лютого
11:35
П’ять продуктів, які потрібно їсти щодня для здоров'я мозку
11:13
У Чернівцях на перехресті зіткнулися чотири автомобілі
11:05
На Буковині вчергове продають Неполоковецький комбінат хлібопродуктів
10:44
Говорити про вибори зарано, − голова партії влади Олена Шуляк
10:22
Знову підпалюють траву: на Буковині гектарами горять відкриті території
10:15
Читаємо дарк романс*
реклама
10:04
Запропонували захистити свої кошти від шахраїв: чернівчанин втратив майже 30 тисяч гривень
09:42
Весна наближається: в Україні очікується потепління
09:20
Майже пів століття був у журналістиці: помер головний редактор газети «Зоріле Буковіней» Микола Тома
08:59
Росіяни за добу 517 разів били по Запорізькій області
08:45
На фронті - 98 боїв за добу, найбільше росіяни атакують на Покровському напрямку
08:24
На Буковині попрощаються із загиблим Героєм Василем Беслюбняком
08:06
25 лютого 2025 року — яке сьогодні свято та які пам’ятні події сталися цього дня
07:45
Історія жінки, чий чоловік зник безвісти, та розстріл росіянами полонених з Буковинської бригади: головне за минулу добу
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 25 лютого не буде світла
07:15
6 речей, які потрібно прибирати щодня перед сном: в домі буде ідеальна чистота
07:00
Погода на Буковині 25 лютого
02:00
Лікарка назвала популярний серед українців напій, який спричиняє випадіння волосся
01:45
Весняна обрізка дерев: не пропустіть ці дні, аби гілки гнулися від плодів
01:30
Що їсти перед місячними, щоб уникнути перепадів настрою
01:15
Який кетчуп не можна купувати в українських магазинах і чому
01:00
Чи можна постити вагітним, жінкам, які годують грудьми, і дітям
00:45
Названо вітаміни, які треба пити для відновлення здоров’я шкіри після зими
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм