Два роки учень не ходив до школи

у номері / суспільство
2 568
0
В області зафіксовано випадки, коли діти у віці 14-17 років протягом навчального року жодного дня не відвідали школу, повідомляє прокуратура області.

– Окремі діти у віці семи-восьми років не розпочали навчання зі своїми ровесниками у Глибоцькому, Герцаївському, Сторожинецькому районах та Чернівцях, – повідомила Наталія БРЕСЛАВСЬКА, старший помічник прокурора області з питань захисту прав і свобод неповнолітніх. – Усі вони виховувалися у неблагополучних сім’ях. І лише після вилучення з сімей та поселення у притулок для дітей їх направили на навчання.

За даними прокуратури, через пропуски занять у школах діти шкільного віку з неблагополучних сімей відстають у розумовому та психічному розвитку від ровесників.

– За даними органів статистики, на початку 2009-2010 навчального року не було охоплено навчанням 157 дітей. Найбільше у Кіцманському, Сторожинецькому районах та Чернівцях, – констатує старший помічник прокурора області. – А окремі навчальні заклади не здійснюють контроль за продовженням навчання учнями, які перейшли для здобуття середньої освіти до іншого навчального закладу.
Так, прокурором Новоселицького району встановлено, що через грубе порушення директором Герцаївського ліцею вимог із зарахування учня до навчального закладу, дитина, яка проживає з батьком у селі Рідківці, останні два роки взагалі не навчалася. За цим фактом стосовно батька дитини порушено кримінальну справу.

А у Глибоцькому районі учениця п’ятого класу Корчівецької школи впродовж 2009-2010 навчального року пропустила без поважних причин 89 навчальних днів.

– Проте адміністрація навчального закладу принципово не реагувала на вказане порушення, – говорить Наталія Бреславська. – Незважаючи на відсутність учениці у школі без поважних причин понад десять днів, директор школи відповідний акт не склав. Не повідомили про цей факт і відділ освіти Глибоцької РДА.

Притягнення батьків до відповідальності могло б попередити пропущення дитиною значної кількості занять. А так через злісне невиконання матір’ю обов’язків з догляду за дитиною та певною мірою бездіяльності Корчівецької школи дівчинка суттєво відстала у психічному та розумовому розвитку від ровесників.

За цим фактом прокурором Глибоцького району щодо матері порушено кримінальну справу. А стосовно директора школи – дисциплінарне провадження.

За злісне невиконання батьками обов’язків з догляду за дітьми органами прокуратури області торік порушено 22 кримінальні справи. За п’ять місяців 2010 року вже порушено 12 таких справ. 
Ольга Гнідан
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

14:49
Скандал із дисертаціями у БДМУ: про кажуть про ситуацію у медзакладі
14:30
Ввозили авто як гуманітарку і продавали: на Буковині чоловікам повідомили про підозру
14:07
Скандал у БДМУ: звільнили наукового керівника дисертацій, у яких знайшли плагіат
13:47
ДТП із чотирма авто у Чернівцях: є потерпілі, рух ускладнений
13:38
Місячний календар стрижок на березень 2025 року: коли краще стригтися і фарбувати волосся
13:20
Грип не відступає: у яких регіонах найбільше хворих, яка ситуація на Буковині
13:04
Буковинський легкоатлет штовхнув ядро і здобув медаль чемпіонату України
12:51
П'яним врізався в дерево, а пасажирка травмувалася. На Буковині судитимуть винуватця ДТП
12:43
Що таке депозити, як працює така послуга і для кого вона вигідна?*
реклама
12:36
Рада з другої спроби прийняла заяву щодо виборів в Україні: за яких умов
12:19
Засніжені вершини: парк «Черемоський» замилував зимовими краєвидами - фото
11:57
Курс валют у Чернівцях 25 лютого
11:35
П’ять продуктів, які потрібно їсти щодня для здоров'я мозку
11:13
У Чернівцях на перехресті зіткнулися чотири автомобілі
11:05
На Буковині вчергове продають Неполоковецький комбінат хлібопродуктів
10:44
Говорити про вибори зарано, − голова партії влади Олена Шуляк
10:22
Знову підпалюють траву: на Буковині гектарами горять відкриті території
10:15
Читаємо дарк романс*
реклама
10:04
Запропонували захистити свої кошти від шахраїв: чернівчанин втратив майже 30 тисяч гривень
09:42
Весна наближається: в Україні очікується потепління
09:20
Майже пів століття був у журналістиці: помер головний редактор газети «Зоріле Буковіней» Микола Тома
08:59
Росіяни за добу 517 разів били по Запорізькій області
08:45
На фронті - 98 боїв за добу, найбільше росіяни атакують на Покровському напрямку
08:24
На Буковині попрощаються із загиблим Героєм Василем Беслюбняком
08:06
25 лютого 2025 року — яке сьогодні свято та які пам’ятні події сталися цього дня
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм