«Чоловік із таксистом несли мене на руках»

у номері / суспільство
1 888
0
З початком ожеледиці, 23 грудня, помітно зросла кількість травмованих – понад п’ятдесят. Найчастіше люди травмуються удома. А травмованих на вулицях нараховували шістнадцять.
"Скотилася зі сходів біля дому"
– За свої 56 років жодного разу у лікарнях не лежала. А тут треба ж. О 06.00 у четвер прокинулася, хотіла вже збиратися на роботу. Живу у районі Роші. Вийшла з будинку. Біля входу у дім є вісім сходинок. Ввечері чоловік їх посипав піском та сіллю. Видно – не допомогло. Я "летіла" тими сходами. Не дай, Боже, комусь так, – каже пацієнтка травматологічного відділення лікарні швидкої допомоги Наталя МАРОЧКО. – Добре, що чоловік вдома був. Він мене підняв та викликав таксі. Я одразу зрозуміла, що перелом – ногу скрутило. А ось про перелом плеча не здогадувалася. Таксист із чоловіком мене так і занесли на руках до травмпункту.
"Упала, коли йшла по дрова"
У коридорі травмпункту сидить на інвалідному візку 66-річна бабуся з поламаною ногою. Старенька впала на подвір’ї, коли пішла по дрова. Тепер бабуся приблизно місяць не зніматиме гіпс. Каже: "До таких років дожила, й не думала, що таке станеться біля власної хати".
– На вечір нога спухла, – каже 66-річна мешканка Герцаївського району баба Паша. – Я і натирала, нічого не допомагало. Вранці дочка із зятем мене до лікарні привезли.
Від лікаря вийшла жінка із загіпсованою рукою. Впала ще в неділю на вулиці Богдана Хмельницького, а ось звернулася до лікаря лише в четвер. Каже: "Лікар вже налаяв мене за те, що вчасно не звернулася. Виявилося, що в мене палець переламаний. Перелом стався через каблучку на пальці".
– Торік я вже падала на вулиці, щоправда, у селі. Того разу ногу зламала. Тепер ходитиму з гіпсом через поламаний палець, – поділилася Любов Іванівна.
– У середу до нас звернулося 53 особи. З них на вулицях травмувалося 16, – розповідає лікар-травматолог лікарні швидкої медичної допомоги Василь СТРІЛЕЦЬКИЙ. – У середньому за день до нас звертається 35 травмованих. На щастя, такого напливу, як торік, не спостерігається. Головне – щоби люди зверталися вчасно. Від цього залежить результат лікування. Перелом променевої кістки лікують амбулаторно. Переломи гомілок, стегна, плечової кістки потребують госпіталізації.
Аби зміцнити свої кістки, не потрібно приймати ліки. Є дієвий народний спосіб – додавати до їжі перемелену яєчну шкаралупу. Та найважливіше – збалансоване харчування та відпочинок.
– У середу, коли на вулицях була ожеледиця, до нас поступило 15 осіб, – розповідає заступник завідувача відділення травматології для дорослих лікарні швидкої допомоги Микола САПОЖНІК. – А так за тиждень наше відділення приймає у середньому 27 хворих. Коли на вулицях стає слизько, розуміємо, що пацієнтів буде більше. 
Антоніна БАБЧУК

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
У центрі Чернівців перекриють дорогу: готуються до масштабного свята
5 769
Ексдепутат міськради просить скасувати комендантську годину на Буковині
4 549
У Чернівцях квартирант убив пенсіонерку і підпалив будинок, щоби приховати злочин
4 337
На Буковині попрощаються відразу з п'ятьома мужніми захисниками
3 320
Шквальний вітер та гроза: на Буковині очікується різке погіршення погоди
3 060
У Чернівцях мережі шукають працівників: хто готовий платити найбільше
2 940
В Україні почали діяти нові правила для водіїв: що мають знати автомобілісти
2 918
Продав понад 40 будинків і таунхаусів: на Буковині забудовника викрили на несплаті податків
2 379
Громада на Буковині висловлює співчуття родині з приводу загибелі захисника Анатолія Захарчіча
2 286
Віддали життя за Україну: завтра в останню дорогу проведуть двох військових з Буковини
2 221