Те, за якою статтею Кодексу законів про працю (КЗпП) ви звільнилися з попередньої роботи, може суттєво вплинути на подальше працевлаштування. Роботодавці обов’язково звертають на це увагу. Хоча все залежить від того, як ставиться потенційний керівник до конкретної причини звільнення.
– Якщо причиною звільнення стало порушення трудового законодавства, наприклад, крадіжки чи нехтування трудовою дисципліною, то, безперечно, для роботодавця це матиме значення, – пояснює Марія КОБЄЛЄВА, начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню обласного центру зайнятості. – Також є роботодавці, які можуть звернути увагу на статтю 38, тобто звільнення за власним бажанням. Вони детально цікавляться, чому саме людина звільнилася з попередньої роботи.
– Звісно, причина звільнення з попередньої роботи має значення, – каже Галина БУГАЙ, начальник відділу кадрів ВАТ "Трикотажна фірма "Арніка". – Наприклад, прийдуть влаштовуватися на роботу людина, яка перебувала у в’язниці або звільнена з попередньої роботи за прогули, і працівник, який звільнився за власним бажанням. Кого ми візьмемо на роботу? Відповідь очевидна. Хоча переважно приходять люди, які звільняються за власним бажанням.
Як зауважує Марія Кобєлєва, багато залежить від керівника підприємства: і те, людину з яким минулим візьмуть на роботу, і те, з якою статтею вона може звідти піти. На Буковині роботодавці дуже вимогливі, для них має значення і причина звільнення з попередньої роботи, і стаж, і кваліфікація потенційного працівника... (М. Карасьова)
Причини звільнення, що дають роботодавцеві серйозні підстави
для сумнівів у порядності кандидата
на вакансію
Прогул без поважної причини (пункт 4 статті 40 КЗпП).
Поява на роботі в нетверезому вигляді, в стані наркотичного або токсичного сп’яніння (пункт 7 статті 40 КЗпП).
Здійснення за місцем роботи розкрадання майна власника (пункт 8 статті 40 КЗпП).
Одноразове грубе порушення трудових обов’язків керівником підприємства, установи, організації (стаття 41 КЗпП) тощо.
11-08-2009, 10:29
0
4 715