Звільненим за прогул чи крадіжку влаштуватися важко

у номері / суспільство
4 735
0
Те, за якою статтею Кодексу законів про працю (КЗпП) ви звільнилися з попередньої роботи, може суттєво вплинути на подальше працевлаштування. Роботодавці обов’язково звертають на це увагу. Хоча все залежить від того, як ставиться потенційний керівник до конкретної причини звільнення.
– Якщо причиною звільнення стало порушення трудового законодавства, наприклад, крадіжки чи нехтування трудовою дисципліною, то, безперечно, для роботодавця це матиме значення, – пояснює Марія КОБЄЛЄВА, начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню обласного центру зайнятості. – Також є роботодавці, які можуть звернути увагу на статтю 38, тобто звільнення за власним бажанням. Вони детально цікавляться, чому саме людина звільнилася з попередньої роботи.
– Звісно, причина звільнення з попередньої роботи має значення, – каже Галина БУГАЙ, начальник відділу кадрів ВАТ "Трикотажна фірма "Арніка". – Наприклад, прийдуть влаштовуватися на роботу людина, яка перебувала у в’язниці або звільнена з попередньої роботи за прогули, і працівник, який звільнився за власним бажанням. Кого ми візьмемо на роботу? Відповідь очевидна. Хоча переважно приходять люди, які звільняються за власним бажанням.
Як зауважує Марія Кобєлєва, багато залежить від керівника підприємства: і те, людину з яким минулим візьмуть на роботу, і те, з якою статтею вона може звідти піти. На Буковині роботодавці дуже вимогливі, для них має значення і причина звільнення з попередньої роботи, і стаж, і кваліфікація потенційного працівника... (М. Карасьова)

Причини звільнення, що дають роботодавцеві серйозні підстави
для сумнівів у порядності кандидата
на вакансію
Прогул без поважної причини (пункт 4 статті 40 КЗпП).
Поява на роботі в нетверезому вигляді, в стані наркотичного або токсичного сп’яніння (пункт 7 статті 40 КЗпП).
Здійснення за місцем роботи розкрадання майна власника (пункт 8 статті 40 КЗпП).
Одноразове грубе порушення трудових обов’язків керівником підприємства, установи, організації (стаття 41 КЗпП) тощо.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують