Через заборгованість із зарплати страйкували тролейбусники Криму, Луцька, Чернігова та інших міст України. Заборгованість виникла через те, що виплату компенсацій за перевезення пільгових категорій пасажирів із держбюджету перенесли на четвертий квартал цього року. Ми поцікавилися, чи страйкуватимуть чернівецькі тролейбусники.
– До страйку, на щастя, не дійшло, ситуація стабілізувалася, – запевнив начальник Чернівецького тролейбусного управління Іван ІВАНІЧЕК. – Ми надіслали лист до уряду, просили повернути хоча би частину компенсацій із держбюджету. Із заборгованих двох мільйонів 300 тисяч гривень нам повернули один мільйон 200 тисяч. Тож ми повністю виплатили зарплату водіям та кондукторам.
Перевезення пільгових категорій пасажирів, за словами Івана Антоновича, завдає чималих збитків підприємству. Адже на 100 платників припадає 130 пільговиків – тобто більше половини. А держава вчасно не виплачує компенсації, що призводить до затримки зарплати. До того ж, майже півмільйона гривень щороку управління сплачує податки за землю.
"Ми звернулися до депутатів міської ради з проханням відмінити цей податок хоча би на три літні місяці, – розповів керівник тролейбусників. – Адже влітку значно менше пасажирів, тому отримуємо незначні прибутки. Сподіваємося, депутати заглибляться у наші проблеми і ухвалять відповідне рішення".
Незважаючи на затримку зарплати, штат в управлінні повністю укомплектований. Тут працює по 150 водіїв та кондукторів. Середня зарплата водія становить дві тисячі гривень. Хоча можна заробити і до трьох-трьох із половиною тисяч, якщо підміняти напарника під час відпустки чи хвороби. Щодня на лінію виходять 75-78 тролейбусів, які обслуговують вісім маршрутів у дві зміни. Щоденний збір становить у середньому 30-32 тисячі гривень. У літні місяці – значно менше. (Н. Будна)
17-07-2009, 09:35
0
1 360