RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Гуцульська садиба приваблює цілющою купіллю і домашнім хлібом

Гуцульська садиба приваблює цілющою купіллю і домашнім хлібом

На околиці села Виженка Вижницького району знаходиться затишна садиба "Гуцульська гражда" (гражда – огорожена оселя – ред). Вона не раз приймала відомих гостей – відпочивали тут Президент Віктор Ющенко, політики Геннадій Москаль та Євген Червоненко, співак Олександр Пономарьов і російський гуморист Юрій Гальцев.
Приваблює садиба не лише карпатськими краєвидами і етнічним колоритом, а й своєю історією. Це пам’ятка культури та архітектури, яка оберігається законом.
У гражді гостювали королі й опришки
У цій гражді влітку 1724 року в свого побратима Лукана гостював легендарний опришок Олекса Довбуш. 1905 року садибу відвідав сам імператор Франц Йосиф ІІ. А 1938 року тут гостювали румунський король Мігай із дружиною.
На початку ХХ століття садибу з візитом поваги відвідали письменники Леся Українка, Ольга Кобилянська, Іван Франко, Юрій Федькович. А ось у роки національного визвольного руху 40-50-х років садиба слугувала для оздоровлення та зцілення бойового духу крайового куреня воїнів УПА. Свого часу тут відпочивали і набиралися натхнення Назарій Яремчук та Володимир Івасюк.
Однак ще шість років тому тут не було затишної садиби, а просто стояв старенький будиночок. Усе змінилося, коли садибу придбало подружжя Романовських. Віталій та Оксана вирішили не лише оздоровлювати дорослих та дітей, але і зберегти історію садиби.
Господарі переобладнали будинок для відпочинку туристів і водночас зберегли дух старовини. Будиночок оздоблений натуральним деревом, меблі також дерев’яні, на ліжках вовняні покривала. У дворі – невеличке озеро. А саму садибу прикрашає народна атрибутика: старовинні горщики, унікальні різьблені тарілки 1900 року з австрійською печаткою, давні глечики, одяг тощо. Є і вишита сорочка столітньої давності. У будинку можна побачити маленький музей. Серед оригінальних речей – старі постоли, чобітки та туфельки ручної роботи минулого століття. Є і австрійські старі ваги, і праски, в які колись закидували розпечене вугілля чи просто ставили на гарячу піч.
Така історія зацікавлює туристів. Однак не менше їх цікавить і сам відпочинок.
Трави для відпочивальників готує знахарка
– Якщо людина приїжджає на відпочинок у зелені садиби, вона прагне справжнього оздоровлення: і фізичного, і душевного, – розповідає приватний підприємець Оксана РОМАНОВСЬКА. – У нас навіть не проведено газ, однак це не заважає зацікавити туристів. Ми наголошуємо: все натуральне несе у собі здоров’я. Так, ми пропонуємо лазню на дровах та купіль на травах. Трави можна запарити просто у лазні, побудованій в зруб. Вони виділяють аромат, який створює цілющу та релаксову атмосферу. Однак набагато краще спробувати зануритися у воду із цілющими травами. Перед банею стоїть дубова купіль, яка вміщує у собі півтори тонни води. Тут ми запарюємо трави за спеціальним рецептом. Людина, яка париться і заходить у купіль, оздоровлює свій організм. До речі, купіль на травах – це довга процедура, яка триває не одну годину. Вартість купелі – 500 гривень. Люди, які розуміють силу цілющих трав, із задовленням приймають купіль. Це прадавній секрет краси українських дівчат. Трави для купелі готує знахарка. Купіль на травах – це фітотерапія і для тіла, і для душі.
– Пропонуємо і здорову їжу, – каже Оксана Романовська. – Так, вдома маємо унікальні пічки, в яких печу хліб. А на шпаргаті готую картоплю. Звідки би не приїжджали туристи, вони хочуть скуштувати свіже молоко, домашню випічку, сир, гуслянку, чай на травах. На пасіці замовляємо мед. Завойовуємо гостей тим, що сніданок, обід, вечеря – гуцульське меню. Це не салат "Європейський", а смачна буковинська їжа.
Знаходиться садиба перд в’їздом у заповідник Лужки. Тож туристи можуть прогулятися лісовими стежками до трьох джерел води – кремнієвого, сульфатно-магнієвого та сіркового.
Любителі зеленого туризму вимагають і розваг. Пропонуємо катання на конях, пейнтбол, велопрокат, риболовлю у селі Іспас, сплави річкою.
Валерія ЧОРНЕЙ
17-07-2009, 09:30
Коментарів 0 Переглядів 8 140

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.