Минулого тижня розлючені мешканці вулиці Крупської, що у Коровії Глибоцького району, закидали землею траншею, якою мав проходити газопровід до школи в Чагрі. Робітники підрядної організації з Чернівців, які виконували роботи, змушені були залишити об’єкт до залагодження конфлікту.
– Люди бояться, що врізка в газову трубу, яка проходить тут, спричинить зниження тиску газу в їхніх будинках, адже у зимовий період він і так малий, – розповідає сільський голова Коровії Георгій ФЛЮНДРА. – Хоча, як на мене, підведення газу до школи в Чагрі теж потрібне. З іншого боку, незрозуміло, чому при розробці проектно-технічної документації газифікації школи з нами її не погоджували.
Наразі ж траншея протяжністю до ста метрів загорнута, залишився лише "прокол" під автотрасою, яка розділяє два села: тут труби газовики встигли прокласти.
– Про те, що будуть копати траншею, на нашій вулиці ніхто не знав, – обурюється мешканка вулиці Крупської Євгенія МЕЛЬНИК. – До будинків ні під’їхати, ні підійти. Тепер ще й дощі розмиють грунт, вуличку потрібно знову шутрувати. Та найголовніше, впаде тиск газу, тому ми проти того, щоби звідси вели газ до школи в Чагрі. Хіба не ближче з Чагра?
Конфлікт навколо газомережі викликав обурення в Чагрі. До голови облдержадміністрації надіслали лист із проханням виправити ситуацію і сприяти здійсненню будівельних робіт підвідного газопроводу середнього тиску до загальноосвітньої школи.
– Маємо всю необхідну документацію на будівництво цього навчального закладу та всіх необхідних інженерних мереж, – каже Вікторія ТКАЧУК, сільський голова Чагра. – Торік були внесені зміни до проекту, бо у прилеглому до школи мікрорайоні земельний масив перевели під індивідуальну житлову забудову, тобто йдеться про збільшення діаметра підвідного газопроводу. Тоді ж "Чернівцігаз" продовжив термін дії технічних умов. Усі зміни до проекту здійснено за кошти товариства співвласників мікрорайону "Олімпійський", а це понад 115 тисяч гривень.
За словами Вікторії Іванівни, школа розрахована на 650 місць. Уже зведено перший поверх одного блоку, зробили фундамент другого, є котельня, будують стадіон. Також є кошти на будівництво цієї навчальної установи.
– На жаль, окремі члени територіальної громади села Коровія забороняють здійснювати роботи на переході газопроводу через автодорогу Житомир – Чернівці – Тереблече, погрожують виконавцям. А тепер засипали викопану траншею і викинули газові труби, – продовжує Вікторія Ткачук. – Перенесення ж врізки на нашу територію неможливе, бо заважає залізнична колія.
Василь ГРИНЮК
Коментар
Iван Козар, ДИРЕКТОР ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ФІЛІЇ ДОЧІРНЬОЇ КОМПАНІЇ "ГАЗ УКРАЇНИ":
Обирали оптимальний варіант газопідведення, на що є відповідна документація. Можна було підводити живлення і з боку Чагра, але це більша протяжність, та й в експлуатації важче. Щодо побоювання мешканців Коровії, що у їхніх будинках впаде тиск газу, якщо від них проляже газотраса до школи, то це не відповідає дійсності. Тиск газу може знизитися лише тоді, коли не буде проплати за паливо, чи нам обмежать його ліміти”.
16-07-2009, 11:50
0
2 653