У клубі верхової їзди "Троя", що в Реваківцях на Кіцманщині, почали лікувати дітей, хворих на церебральний параліч, за допомогою коней. Двічі на тиждень – у понеділок та вівторок – вони безкоштовно проходять тут реабілітацію під керівництвом тренера.
Мама Світлана розповіла, що її семирічна Діана, хвора на ДЦП, після занять у клубі почала впевнено тримати спину, самостійно робить перші кроки.
– Ми започаткували соціальну програму, спрямовану на оздоровлення дітей із вадами розвитку рухового апарату, – розповів директор клубу "Троя" Володимир ВОРОНЮК. – Наші коні стали живими тренажерами для інвалідів та дітей, хворих на церебральний параліч. Після сеансів іпотерапії вони почуваються значно краще, про що розповідають і батьки, і лікарі.
Іпотерапія (від грецького "hippos" – кінь) – метод лікування, заснований на взаємодії людини з конем. Під час верхової їзди починають працювати всі групи м’язів тіла. Це відбувається на рефлекторному рівні, оскільки вершник інстинктивно прагне зберегти рівновагу. Щоби не впасти, він спонукає до активної роботи не тільки здорові, а й уражені м’язи. Механізм іпотерапічної дії на організм людини ідентичний лікувальній фізкультурі. За допомогою коней оздоровилося чимало інвалідів, поранених та дітей, хворих на ДЦП. (Н. Будна)
16-07-2009, 10:13
0
2 476