Власний герб і прапор мають не тільки область і Чернівці, а й окремі райцентри та буковинські села. На них зображено найдавніші символи, знайдені на території цих населених пунктів. А деякі герби вийшли досить гумористичними. Скажімо, мікрорайон Ленківці символізують… оселедці.
Заслужений художник України Орест КРИВОРУЧКО розробляв чимало геральдичних знаків, зокрема герб і прапор області, Чернівців, деяких сіл.
– 1994 року я розробив герб області, а 2001-го – прапор, – розповів Орест Криворучко. – Під час розкопок у Василеві Заставнівського району знайшли зображення сокола на плитці. Вважають, що це найдавніший символ, знайдений на території Буковини. Оскільки у геральдиці прийнято використовувати найдавніші знаки, я зобразив сокола і на гербі, і на прапорі області.
Перш ніж розробляти герби для населених пунктів, художник цікавиться, чи збереглися в селі давні геральдичні символи. "На гербі Киселева Кіцманського району зобразив на зеленому тлі мас¬ку лева і дві перехрещені шаблі. Ця тварина – найдавніший символ, знайдений на території села в панському маєтку, – пригадав пан Орест. – А на гербі та прапорі Верхніх Станівців, що теж на Кіц¬манщині, зобразив найдавнішу церкву Святого Миколая. Мешканці Рідківців Новоселицького району хотіли втілити на гербі дуже багато, тому довелося зобразити на ньому аж чотири символи. Геральдичні знаки для Драчинців – теж моя робота. Я навіть розробив герб мікрорайону Ленківці, але він вийшов жартівливим. Ідею мені підказав корінний мешканець Корнелій Саїнчук, який розповів, що ленківчан колись прозивали "оселедцями", бо вони ловили рибу в Пруті та сушили її. То я зобразив на синьому фоні (колір води) два перехрещені оселедці.
За словами Ореста Криворучка, Буковина значно відстає від Галичини, де вже всі районні центри і села мають свою геральдику і навіть випустили книжку. У Чернівецькій області лише деякі райцентри мають герби та прапори, наприклад, Кіцмань, Заставна, Путила. А сіл із гербом взагалі дуже мало.
Надія БУДНА
14-07-2009, 10:20
0
2 804