На ярмарку купували тайстри і ляльок-козаків

у номері / суспільство
4 724
0
На ярмарку купували тайстри і ляльок-козаків

Містечко майстрів на Петрівському ярмарку вражало продукцією – понад 200 умільців з усієї України представили свої вироби. На запитання, чого хочуть люди, майстри в один голос відповідали: "Люди шукають дерев’яні сувеніри ручної роботи".
Дівчата розкупили тайстри
Великий натовп зібрався біля намету майстрині з Кіцманщини Ярослави ЩЕРБАНЬ. Вона пропонувала відвідувачам тканий народний одяг, розшитий розкішною вишивкою. Жіночий кептарик можна було придбати за 1800 гривень, сорочку з поясом – за п’ять тисяч. Також у наметі красувалися тайстри, якими дуже цікавилися модниці. До речі, на ярмарку був справжній бум на тайстри. Дівчата та жінки купували ці оригінальні полотняні сумки.
– Вишивка бісером, буковинське ткацтво… Намагаюся берегти це мистецтво, знання якого передалося від бабусі, – розповіла пані Ярослава. – Маю вдома власну майстерню. Одяг замовляють і в Україні, і з інших країн. Зараз він цінується, особливо серед молоді.
А майстриня Марія ЛАХМАН представила вишитого Юрія Федьковича та його будинок (роботу метр на 90 сантиметрів майстриня вишила за півтора місяця).
– Вишиваю все життя. І навіть коли 1961 року січкарня відрізала мені кисть руки, я не здалася. Наступного ранку попросила маму принести мені до лікарні полотно, голки та нитки, – розповідає Марія Лахман. – Роботи не продаю, лише дарую. Сьогодні багато людей просили купити вишивки, підходили й гості з-за кордону, але я відмовила.
На щастя – усміхненого домовичка
Розкуповували й обереги за 25-50 гривень. Це домовички з мішковини. Людям пояснювали, що мішок – це символ багатства, шишка у руці домовика – довголіття, ехінацея – здоров’я, грибочок – це захист від усього злого, віник, піднятий догори – успіх, квасолинка – дружна сім’я, капелюшок – лад у стосунках закоханих.
Майстриня Тетяна КРОЦ із Дніпропетровська привезла на ярмарок колекцію українських ляльок: україночок і козаків. Придбати роботи можна було за 80 та 90 гривень.
Світлана КОСТЮК з Івано-Франківщини продавала вишиті сорочки, тайстри, пояси, чільця. Вишиванки можна було купити за 400, 500, 1000 гривень. Однак майстриня зізналася, що люди більше розкупили дешевшу продукцію – чільця і тайстри.
– У ярмарку взяли участь 170 народних умільців, – розповіла голова обласного відділення Українського фонду культури Валентина ДІАКОВСЬКА. – Окрім буковинських майстрів, на ярмарок завітало більше десяти умільців із Полтавщини, були і майстри з Донецька, Луганська, Дніпропетровська, Львова, Івано-Франківщини. Крім того, на святі було більше двадцяти майстрів, які офіційно не реєструвалися.
Валерія ЧОРНЕЙ
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують