На ринках з’явилися перші персики і абрикоси нового врожаю. Споживачів турбує, чи можна їх вживати? Адже побутує думка, що при їхньому вирощуванні використовують чималу кількість хімікатів.
– Існує багато способів пришвидшити дозрівання фруктів, – говорить Іван ГУНЧАК, директор дослідного господарства Придністровської дослідної станції садівництва. – Але це, звичайно, негативно відбивається на їхніх показниках користі для організму людини. Найпопулярніші препарати – так звані стимулятори дозрівання. Їх вводять у недозрілі плоди, завдяки чому ці фрукти швидше "дозрівають", набуваючи характерних якостей. Така практика поширена як за кордоном, так і у нас. Лабораторно виявити вміст таких препаратів у продукті дуже важко, хіба що за залишками. Їхня дія на організм людини достатньо ще не вивчена, тому саме вони часто стають причиною алергічних реакцій. Щодо тієї продукції, яку продають зараз на ринках, це майже все – імпорт.
"На власні очі бачив, що навіть на Півдні України персики і абрикоси ще не дозріли", – зазначає пан Іван.
У міській санепідемстанції кажуть, що жодних звернень громадян щодо персиків не отримували, тому й не здійснювали лабораторних дослідів.
– Перед вживанням персики й абрикоси обов’язково треба добре помити, – переконана Ольга ЦАРЕНКО, завідувач лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи №6 на ринку "Верхній". На її думку, це хоч якось захистить від того хімічного начиння, яке знаходиться усередині.
Щоби вберегтися від шкідливих продуктів, спеціалісти радять звертати увагу на зовнішні характеристики фруктів. Плоди, які зірвали раніше потрібного часу, навіть при яскравому забарвленні залишаються твердими, а їхня ніжна шкірка легко пошкоджується, оголюючи недостиглу м’якоть. Тому перед покупкою обов’язково помацайте фрукти. Також про якість персика свідчить кісточка усередині: якщо вона невеличка і висохла, такий персик їсти не можна.
Анастасія СІМАШОВА
10-07-2009, 10:15
0
1 961