RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

"На початку року лікувалася у Брусницькому санаторії – перенесла травму руки. Таке приязне ставлення до хворих рідко де побачиш і відчуєш. Головний лікар, коли зустріне хворого на території водолікарні, знаходить час поспілкуватися з ним, розпитує, як проходить лікування. Вразило, що на Святий вечір в їдальні було приготовлено дванадцять пісних страв для 160-170 хворих. А ще тут є дві каплички, в одній із них двічі на тиждень священик править Святу Літургію. Велике спасибі головному лікарю Дмитрові Бойку за те, що зміг організувати такий прекрасний колектив, де тобі завжди раді". Олександра Жар, Герцаївський район.

В останні роки область залишилася без низки санаторних закладів. Немає водолікарень у Чернівцях, Щербинцях, Стрілецькому Куті, Клинівці, дитячого санаторію у Старій Жадові, амбулаторії з цілющим джерелом у Миговому. Ледь не закрили водолікарню й у Брусниці Кіцманського району – не вдалося. Але це не означає, що таких спроб вже не буде. Якась із цих спроб могла б вдало закінчитися, якби не головний лікар санаторію, заслужений лікар України Дмитро Бойко. Як може, так рятує своє дітище від різних опікунів та "інвесторів". Дмитро Ілліч і зараз наодинці зі своїми проблемами, бо тих грошей, які виділяють на санаторій, вистачає лише на найнеобхідніше. Але 72-річний лікар не впадає у відчай, навпаки, не лише утримує лікарню на плаву, а й знаходить можливості для розвитку матеріально-технічної бази. А ще на всіх рівнях не перестає переконувати, що такої цілющої води, як там, немає ніде.
Наша "мацеста" – краща за кавказьку
– Не повірите, але на Буковині відкрито понад 80 цілющих джерел, п’ять з яких за своїми оздоровлювальними властивостями мають світове значення. Лікувальна ефективність їх становить 94,8 відсотка, – розповідає Д. Бойко. – Скажімо, у Брусниці можна добре полікувати водночас опорно-руховий апарат, особливо остеохондроз, шлунково-кишковий тракт, захворювання нервової системи, жіночих статевих органів, зокрема безпліддя, а також серцево-судинні недуги. Тутешнє родовище має три типи бальнеологічних вод. Перший – сірководнева мінеральна вода високої концентрації "Буковинська Мацеста", яка має значні переваги над "Кавказькою Мацестою". Другий – гідрокарбонатно-хлоридно-натрієва мінеральна вода типу "Єсентуки-4". І третій тип – хлоридно-натрієва мінеральна вода, яка є аналогом "Миргородської" мінеральної води. Наразі маємо дві свердловини, а запаси води такі, що протягом 50 років щодня можна обслуговувати дві тисячі пацієнтів. Загалом родовище займає 450-гектарну площу. Протягом 44 років, а саме стільки функціонує наша водолікарня, тут покращили своє здоров’я понад 100 тисяч пацієнтів. Зауважте, що у нас з хорошим лікувальним ефектом виписується 95,8 відсотка хворих.
– Скількох осіб приймає водолікарня? – запитую.
– За один заїзд – 200 осіб. Здебільшого – це вчорашні колгоспники, які замолоду на полях "надбали" стільки болячок, що тепер ледве ходять, багато інвалідів, які пересуваються на візках чи милицях. Тобто люди, які є немічними і небагатими. Добре, що ціни у нас за путівки невисокі, інакше вони навряд чи колись змогли би побувати на дорогих курортах. У нас немає розкішних побутових умов, але медичне обслуговування на пристойному рівні. Торік у нас була гостя з Німеччини, підлікувалася, а коли виписувалася, сказала: "Ви знаєте, умови як умови, головне, що тут кожен відчуває значне покращення від лікування". Хоча, звичайно, ми прагнемо умови зробити комфортнішими. Наприклад, нещодавно з амінили ванни у ванному відділенні, перекрили дах, відремонтували спальний корпус, на 45 відсотків готова котельня – повна її вартість становить 1,2 мільйона гривень. Де знайти решту коштів, не знаємо. Але шукаємо якийсь вихід, бо лікувати людей треба.
Був би суперсервіс, їхали б іноземці
Дмитро Ілліч лікує своїх пацієнтів не лише водою. Куди б не їхав, завжди намагається запозичити щось нове. Наприклад, колись він перебував на курортах Югославії і привіз звідти оригінальний метод лікування хребта.
– Це метод підводного витягування хребта, – уточнює Д. Бойко. – Зробив декілька знімків, але на кордоні працівники відповідних органів засвітили плівки, тому відтворював процедуру по пам’яті. Цей метод незамінний при лікуванні остеохондрозів хребта та їх ускладнень, особливо при зміщенні міжхребцевих дисків. І не потрібно оперативного втручання. Ми були першими в колишньому Союзі, хто застосовував такий метод лікування.
Як каже засновник Брусницької оздоровниці, тут можна позбутися чи майже позбутися 50 захворювань. Зокрема радикулітів, невритів, поліартритів, псоріазу, виразкової хвороби, варикозного розширення вен. Якби ж створити тут суперсервіс, про що мріє головний лікар, сюди би приїжджали лікуватися іноземці, особливо сусіди, де таких цілющих джерел, як на Буковині, за винятком Угорщини, немає.
Василь ГРИНЮК
10-07-2009, 10:00
Коментарів 0 Переглядів 9 844

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



Друге пришестя … Блог Ярослава Волощука
Цю подію так очікували у світі, наче йшлося про друге пришестя Ісуса Христа
"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.