Штори не тільки захищають кімнату від сонячних променів, а ще й є дуже ефектною деталлю кімнатного декору. За словами дизайнерів, дрібниць у виборі штор не буває – потрібно враховувати розташування вікон, їхній розмір, кольорову гаму кімнати, призначення.
Дизайнер Наталя СВІНЦІЦЬКА вважає, що найсміливіше можна експериментувати зі шторами у вітальні. Тут допустимі навіть контрасти. Наприклад, полотно ліворуч – зеленого відтінку, праворуч – помаранчевого.
Дитячу кімнату можна прикрасити стилізованими шторами із зображенням клоунів, квітів, метеликів тощо.
А в спальні, навпаки, експерименти не доречні. Штори повинні спонукати до спокою і відпочинку. Вбрання для вікон потрібно обирати пастельних відтінків, з легким, навіть дещо розмитим, малюнком довжиною до підлоги.
Для кухонних вікон найчастіше обирають матеріали, які добре перуться. Складками тут краще не захоплюватися, вони вбиратимуть більше запахів. Часто на кухні господині від штор взагалі відмовляються, надаючи перевагу щільному тюлю.
Як розповідає Наталя, нині затребуваним є декор вікон із безліччю деталей – складками, ламбрекенами, китицями, вузлами тощо. Хоча штори можна розглядати як і цілком самостійний елемент, який нічим не потрібно підкреслювати.
Однотонні штори завжди в моді, а якщо хочеться малюнка, можна вибрати геометричні мотиви – трикутники, кола чи квадрати будь-яких розмірів та кольорів.
Дизайнер радить періодично змінювати штори або вносити в них свіжі елементи – це покращуватиме господарям настрій. Наприклад, старі штори можна прикрасити аплікаціями в тон стін.
Вікторія УГОРСЬКА
ПОРАДИ
Відтінок штор краще вибрати в тон меблів, а не стін. Зазвичай стіни оновлюють частіше, ніж обстановку.
Блакитні, сірі, фіолетові відтінки портьєр додають кімнаті прохолоди, а бежеві, жовті, коричневі – теплого затишку.
Горизонтальні смуги на шторах візуально розширюють кімнату, вертикальні – роблять приміщення вищим.
Якщо тюль яскравий, то від портьєр краще взагалі відмовитися.
Щільні важкі штори доречні на південному вікні, де багато яскравих сонячних променів. На північному дизайнери рекомендують світлі тони.
Для високих приміщень найкраще підходять довгі штори зі складками. Якщо стеля низька, від пишних складок та ламбрекенів варто відмовитися.
ІДЕЇ
Карниз кріпиться під стелею, а тканина портьєри намотується в довільному порядку. Кінець штори вкладається на підлогу, причому чим довший шлейф і більше складок, тим ефектніше. Щоправда, така штора матиме тільки декоративну функцію.
Ніхто не стверджує, що на вікні повинен бути один прозорий тюль і непрозора портьєра. Тому вікно можна прикрасити двома-трьома напівпрозорими шторами і однією зі щільної тканини.
9-07-2009, 10:32
0
2 250