Єдине місце у Чернівцях, де офіційно дозволено купатися, – міський пляж на вулиці Донбасівській. Але він у місті один. Через це чимало чернівчан шукають місцинку на березі Пруту самотужки. "Ми з друзями знайшли чудове місце за дріжджзаводом, – розповідає чернівчанка Наталя. – Там гарне плесо, у тіні верб. Єдиний недолік – на березі стоять стовпи і над головою – високовольтна лінія".
Народ купається хто де: під мостом біля дріжджзаводу, біля Калинівського ринку, на Гравітоні. А хто не хоче ризикувати, їде за місто.
В озерах на території Чернівців санепідемстанція купатися забороняє. Однак чимало городян купається, не зважаючи на заборону. Кореспондент "МБ" став свідком, як рятувальник проганяв із води на озері на вулиці Комарова чотирьох десятирічних хлопчаків.
– Найчастіше купаються хлопчаки та дорослі чоловіки, які перед тим пиячать на березі, – розповів рятувальник Віктор. –Я, хоч як важко витримати спеку в човні, не купаюся ніколи. Адже до озера потрапляють каналізаційні стоки. Вода і смердить відповідно.
– Я вже кілька разів бачила, як у фонтанах купаються люди, – розповідає завідувачка комунального відділу міської СЕС Оксана ЖУК. – При цьому ніхто не зважає на те, що вода у фонтанах може бути джерелом і гепатиту, і дифтерії, і лептоспірозу.
– Подібна ситуація із озерами, які є у місті, адже вони вважаються декоративними, – продовжує Оксана Василівна. – У ці озера впадає вода з дощових каналізацій, тож вони зовсім не прилаштовані для відпочинку. Єдине офіційне місце для відпочинку – міський пляж. Там кожні десять днів перевіряють воду. Вона відповідає санітарним нормам.
За словами начальника міської рятувальної станції Василя МАНИКА, рятувальні пости розташовані на Пруті лише в одному місці – на міському пляжі. Також вони є на озерах вулиць Комарова та Південно-Кільцевій.
– Хоча купатися в цих озерах заборонено, все ж ми встановили там пости, бо люди все одно купаються, – каже Василь Маник. – У Пруті не раджу більше ніде купатися, окрім міського пляжу. Адже Прут – це гірська річка, і течія тут сильна. Особливо небезпечно купатися під мостом, що біля дріжджзаводу, – там багато каміння, арматури, бетону.
– Щодо міського пляжу, то це – єдине більш-менш надійне місце для купання, – стверджує Василь Маник. – Найбільша глибина тут – два метри, біля берега – мілкіше.
Можливо, й справді єдиного пляжу розмірами 420 метрів квадратних для міста замало. Але, гадаю, єдиний вихід – це розширювати пляж.
Чи планує влада обладнати ще одне місце відпочинку?
Із цим запитанням ми звернулися до директора департаменту житлово-комунального господарства Олександра ШУМЕЙКА.
– Добре, що хоч на один пляж спромоглися, – сказав Олександр Шумейко. – Про новий поки що не йдеться. На це немає коштів. Та й взагалі, облаштувати пляж на березі гірської річки – це дуже складно та ризиковано. Адже Прут постійно змінює річище, трапляються паводки. Так, одного пляжу на усе місто замало. Тож нехай ті, хто має гроші, їдуть відпочивати за місто чи на море, а інші ходитимуть на пляж.
Ігор ДОВГАНЬ, Галина МАРКІВ
З ІСТОРІЇ
Колись міський пляж знаходився на Горечі.
Був і пляж на Пруті. Він називався Адіс-Абеба.
Не доїжджаючи Пруту – між двома мостами – був пляж і ресторан.
У радянські часи у місті були місця для купання, які утримували підприємства.
Біля Кемпінгу були плани облаштувати ще один міський пляж, навіть проклали до нього дорогу. Але роботи завмерли ще на початковому етапі.
9-07-2009, 10:27
0
2 073