Вночі з п’ятого на шосте липня знищено одну з кам’яних лавиць на Центральній площі біля мерії, які відновили до 600-річчя міста.
На будівлі встановлено відеокамеру, тож дії вандалів вона зафіксувала. Шостого липня міліція Шевченківського райвідділу встановила особу правопорушника і затримала його.
"Встановлено, що о 00.45 семеро підлітків відпочивали на Центральній площі. За зовнішніми ознаками, юнаки були нетверезі. Один із них скинув кам’яне сидіння з лавки, яке розбилося. Вирішується питання про притягнення до відповідальності його батьків та відшкодування ними збитків", – повідомив прес-центр міської ради.
Лавки перед ратушею було вирізано за замовленням із суцільної брили червоного пісковика. Виготовлення і встановлення однієї обійшлося у понад 25 тисяч гривень.
Також у вихідні невідомий відірвав ліхтар із кованої карети на вулиці О. Кобилянської.
Ігор ДОВГАНЬ, Надія БУДНА
Як зупинити вандалів?
Лук’ян АНАТИЧУК, директор Інституту термоелектрики, академік Національної академії наук України:
– Порядок у місті повинні підтримувати ті, хто за це відповідають і отримують гроші. Кожен повинен робити свою справу – тоді все буде гаразд. А то виникає думка, що ніхто ні за що не відповідає: ні місцева влада, ні міліція. Вандали завжди були і будуть. Людей, особливо молодих, потрібно виховувати. Вони повинні усвідомлювати, що можна робити, а що ні. Якщо не допомагають слова, треба штрафувати. Хоча це теж не матиме позитивних результатів, якщо кинути все напризволяще.
Тамара СЕВЕРНЮК, поетеса:
– У нас не працює міліція, та й штрафи дуже низькі. Колись були дружини, які разом із міліціонерами цілодобово стежили за порядком у місті, тому нічого подібного не траплялося. Таке терпіти далі просто неможливо. За такий середньовічний вандалізм треба не просто штрафувати, а саджати до в’язниці. Яка користь зі встановлених камер спостереження, якщо не вживають заходи? Про правопорушників повинні знати всі мешканці. Їхні фотографії треба вивішувати на стендах та вміщувати в газетах. Якщо це підлітки – повідомляти про це батьків, щоби відповідали за хуліганські дії своїх дітей.
Іван КАВАЦЮК, заслужений артист України:
– Виховання треба починати з родини. Саме батьки повинні вчити своїх дітей шанувати чужу працю. Я не прихильник суворого покарання, але в цьому випадку за те, щоби запровадити великі штрафи для хуліганів. Наш дует "Писанка" часто буває з концертами за кордоном, але ніде не доводилося бачити щось подібне, бо там бояться штрафів та осуду. А в нас нікого нічим не налякаєш. Напевно, потрібно створити в міліції відділ, який би займався наведенням порядку в місті.
Любов ЧОВГАН, головний лікар станції швидкої медичної допомоги:
– Молоді люди зараз переважно нічим не зайняті. Вони не вчаться, нічого не роблять. Усі ночі проводять на дискотеках та в ресторанах, п’ють, палять. Звичайно, після цього починають все бити і руйнувати. Гадаю, вихованням треба займатися ще з дитячого садка та школи. Влаштовувати для дітей екскурсії містом, розповідати їм історію та про відомих особистостей, щоби вони вчилися любити його. А в місті потрібно будувати спортзали та інші оздоровчі заклади, де могла би збиратися молодь.
Анатолій ФЕДІРКО, художник:
– У нашому місті залишилося дуже мало корінних чернівчан, які були по-справжньому віддані йому. Чернівці стали великим вокзалом для приїжджих. Ось вони і починають все нищити, бо це не їхнє, не рідне. Потрібно розробити виховну програму для школярів та студентів, долучити до неї мас-медіа, навчальні заклади. Випустити листівки із закликом не шкодити місту, які роздаватимуть на вулицях волонтери, встановити відповідні білборди. Звичайно, можна зловити кількох хуліганів і покарати їх. Але це не вирішить проблеми.
9-07-2009, 10:12
0
1 276