Хлопці, коли ви бачите володарку високих підборів з усмішкою на устах, не вірте своїм очам! Ця людина страждає!
"Одного разу став свідком того, як дівчина у гарній сукні на високих підборах переходила дорогу і застрягла каблуком між бруківкою, – розповідає 23-річний Андрій. – Водії ледь встигли зупинити машини, вже давно було червоне світло. Усі сигналили, кричали, а вона, істерично смикаючи ногу, намагалася звільнитися. Потім один із водіїв допоміг бідолашній".
А 19-річна Віка через високі підбори не змогла повеселитися на весіллі.
– Минулого літа мене запросили на весілля, – згадує Віка. – Я одягнула довгу сукню, босоніжки на високих підборах, збиралася танцювати, веселитися. І ось, стоїмо ми під РАЦСом, чекаємо молодят. І раптом – хряк! Підошва моїх босоніжок розламалася навпіл!
Упродовж усього вечора мені довелося стояти на місці і спостерігати, як інші веселяться. Але найгірше було, коли настав час іти до ресторану. Сама я йти не могла, тож мене вели.
Схожа ситуація спіткала і 20-річну Марину, та ще й на Калинівському ринку.
– Це був кінець зими, – каже дівчина. – Було трохи слизько. Я йшла на Калинку зі своїм хлопцем, взула модні "шкари" на високих підборах, з камінцями. І ось ми спускаємося сходами. Мій кавалер мене ще підтримує, щоби не послизнулася. Але це не допомогло. Підошва хруснула і розламалася навпіл. Я впала на останній сходинці у всіх на очах. Було незручно, боляче. Я ще й дала хлопцеві ляпаса за те, що не втримав.
Більшість дівчат навіть не здогадується, якими є наслідки носіння такого взуття.
Тетяна ПОНОМАРЧУК
ЧИ ЗНАЄШ ТИ, ЩО…
Спочатку взуття на підборах носили чоловіки, а вже потім жінки.
У Давній Греції актори носили дерев’яні сандалії, щоби здаватися вищими.
У Середньовічній Європі носили сабо, адже тодішні вулиці потопали у багнюці.
На Сході схоже взуття має назву кабкаб, яке носили в лазні, аби не обпекти ноги.
На Русі каблук вирізали зі шматків дерева і вкладали у черевик під підошву. Зверху все це обшивали шкірою. Жінки почали носити таке взуття значно пізніше.
ЩО КАЖЕ ФАХІВЕЦЬ:
Світлана ЧЕРНЕГА,ЛІКАР-ТЕРАПЕВТ:
– Коли ви стаєте на високі підбори, зміщується центр ваги і через це збільшується тиск на хребет. Але, оскільки цей тиск нефізіологічний для організму, тривала ходьба на підборах може призвести до зміщення хребців тазу, спровокувати розвиток остеохондрозу, м’язових болів, викривлення хребта та інших захворювань спини.
Змінюється точка опори, і ви ходите буквально навшпиньках. Через неправильний перерозподіл навантаження сухожилля п’яти не задіюється, що може спричинити його часткову атрофію, обмежується рух гомілковоступеневого суглоба, деформуються м’язи і плеснові кістки. Також це пришвидшує розвиток деформуючого артрозу суглобів стопи. Через слабку стійкість стопи набагато легше отримати травму.
Але особливість людської ноги така, що взуття на зовсім пласкій підошві так само шкідливе, як і взуття на високих підборах.
Це може спровокувати плоскостопість.
9-07-2009, 10:00
0
1 336