Нові робітничі професії за сприяння обласного центру зайнятості торік освоїли приблизно шість тисяч осіб, а цього року навчається лише одна людина на машиніста холодильних установок на індивідуальне замовлення одного з підприємств. Через кризу кошти на навчання або перенавчання безробітних нині витрачають так, щоб ефективність була стовідсотковою.
– Загалом можемо людину навчати будь-якої професії, яка є в навчальних закладах краю, – говорить Дмитро НИКИРСА, начальник відділу організації профнавчання обласного центру зайнятості. – Але зараз через кризу є жорстка вимога: безробітний повинен мати договір із роботодавцем про працевлаштування після навчання. А не кожен роботодавець хоче чекати три-п’ять місяців, доки людина вивчиться, їм простіше взяти на роботу когось із тих безробітних, що є на ринку праці, навіть менш кваліфікованих.
Ще торік, якщо було замовлення роботодавця на трьох-п’ятьох людей певної професії, до групи долучали інших безробітних, які мають перспективу працевлаштування. Тому після навчання влаштовувалися за новою професією не всі відразу. Тепер гарантія працевлаштування повинна бути стовідсотковою.
– Останнім часом практикують короткотермінове навчання, – говорить Дмитро Никирса. – Тобто безробітному дають основні знання, потрібні для конкретного виду робіт, наприклад, працівника для обрізання саду.
Незважаючи на те, що з працевлаштуванням стало важче, в центрі зайнятості не відчувають, щоб охочих освоїти суміжну професію побільшало. Щоправда, невдовзі частина випускників шкіл, які не зможуть вступити до навчальних закладів, прийдуть на біржу праці. За законодавством, перш ніж допомагати молодим людям у пошуку роботи, потрібно їм дати якусь первинну професію.
Навчання безробітних фінансує Фонд загальнообов’язкового державного страхування на випадок безробіття, але якщо роботодавець відмовиться працевлаштувати працівника, то компенсуватиме державі витрати за навчання з власної кишені. Так само компенсуватиме кошти і безробітний, який відмовиться від роботи.
Марина КАРАСЬОВА
7-07-2009, 09:40
0
1 699