Вмієш шити – проблем із сукнею на випускний не буде

у номері / суспільство
4 349
0
У Чернівцях чимало гуртків, у яких підлітки можуть цікаво і з користю провести час. Один із них – гурток дизайну одягу, що у Будинку творчості дітей та юнацтва (Садгора). У ньому дівчатка вчаться вигадувати та шити одяг на будь-який смак. Зізнаються: чаклування над тканиною так захоплює, що навіть не помічаєш, як у руках з’являється гарна сукня, якої, до того ж, немає більше ні в кого, адже ти створила її сама!
– Відвідую гурток уже два роки, – розповідає 16-річна Діана КУРЧАК. – З дитинства любила шити, створювала лялькам сукні. А коли дізналася про гурток дизайну одягу, відразу в нього записалася. Мені дуже подобається. Усі учасниці гуртка – наче одна сім’я. Своїми руками створила вже цілий гардероб: дві сукні, два костюми, спідницю-ліхтарик, кофти, блузки… Батьки, звісно, радіють, що їхня донька сама вміє шити і не доводиться витрачатися на дорогі речі у магазині. Коли приходжу в чомусь новому, створеному власноруч, вони захоплюються і оглядають мене зусібіч. Навіть придбали мені оверлок, щоби не торочилися краї тканини. Щоби пошити один костюм (спідниця плюс піджак), мені потрібно 5-6 уроків (один урок триває півтори години). Окрім шиття, я ще займаюся бісероплетінням: прикрашаю візерунками з бісеру одяг або створюю квітки, нанизуючи бісер на мідні дротики. Коли приходжу до школи у новому одязі, усі відразу запитують: "Це ти пошила?" У майбутньому мрію стати кравчинею або дизайнером одягу. У мене і мама – колишня швачка. Я не переймаюся, як мої подруги, що одягну на випускний, бо знаю, у кого замовлятиму сукню – у себе самої. Справді, щоби шити, потрібне терпіння, але результат того вартий!
– Ми працюємо вже 12 років, – розповідає керівник гуртка дизайну одягу Світлана СЕРОТЮК. – У нас дівчатка вчаться шити, кроїти, моделювати, конструювати. Спочатку практикуються на маминих старих речах. Пізніше, коли вже навчаться шити, батьки купують їм тканину. Учасниці гуртка беруть участь у міських та обласних виставках декоративно-прикладного мистецтва. Після закінчення наших курсів ми видаємо дітям посвідчення, і вони вступають до коледжу, училища, з якими ми співпрацюємо. У нас є окремий кабінет, швейні машинки – усе, як повинно бути. Дівчатка охоче відвідують гурток, адже їм це цікаво, і ми намагаємося підтримувати їхнє захоплення. В одній групі у нас – 15 дівчаток. За час існування гуртка вже 10 наших випускниць вступило до технікуму та училища. А одна із моїх вихованок уже закінчила коледж дизайну та економіки і цього року збирається поїхати навчатися до Києва саме за професією дизайнера одягу.
Галина МАРКІВ
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

22:42
Мобілізація 2025: що потрібно знати про бронювання працівників у березні
22:33
«Нові імена Буковини»: у Чернівецькому музеї презентують роботи юних митців
22:15
Магічний парад планет готує сюрприз для чотирьох знаків Зодіаку. Їхнє життя вже не буде колишнім
21:59
Туреччина готова розмістити миротворців в Україні – Bloomberg
21:37
Хмарність та невеликий дощ: якою буде погода на Буковині в останній день зими
21:16
На Буковині виділять 92 млн грн на допомогу людям у складних обставинах
20:59
Війна позбавила їх дому. До Чернівців прибув потяг із переселенцями - відео
ексклюзив
20:40
Безкоштовно вже не буде: ПриватБанк встановив нові тарифи на популярну послугу
20:20
Скандал у Чернівецькій ОВА: Запаранюк підписав заяву своєї заступниці на звільнення
20:01
В Україні порівняно з минулим роком значно здорожчав популярний овоч
19:40
"Це крик усіх мешканців": у мерії з'ясують, чи можна відкрити проїзд вулицею у центрі Чернівців
19:20
У Чернівцях військовим повернули важливу пільгу: у якій формі виплачуватимуть
19:00
Чернівчанка віддала вкрадені із могили захисника речі для забавки дитині
18:39
Для водіїв, які перевозили гуманітарну допомогу, змінилися правила перетину кордону: кому не дозволять виїзд
18:19
Підприємці просять відновити рух на вулиці у центрі Чернівців
17:57
На фронті відбулося майже 90 боїв: де ворог намагається прорвати оборону ЗСУ
17:49
У Чернівцях не буде водопостачання на одній з вулиць
17:19
Скандал у Чернівецькій ОВА: заступниця голови подала заяву на звільнення
17:04
"Це - факт!": ветеран прокоментував висловлювання заступниці голови Чернівецької ОВА
16:45
Шкідливі калорії: вживання цих продуктів із супермаркету негативно впливає на здоров'я
16:37
Ошукали на понад 230 тисяч гривень: двоє буковинців стали жертвами шахраїв
16:18
У Запорізькій області Сили оборони уразили спостережний пункт Росії, - Генштаб
15:59
Зеленський підписав закон про працевлаштування людей з інвалідністю
15:44
Перевищив норму в понад 9 разів: у Чернівцях затримали п'яного водія
15:36
На Буковині судитимуть чоловіків, які організували незаконний перетин кордону
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм