Відбудовувати зруйновані оселі допомагає гіпермаркет

у номері / суспільство
2 068
0
Петро Веренько з Ленківців, чию хату знесло повінню, сьогодні закладає фундамент майбутнього нового будинку. Від держави чоловік отримав 130 тисяч гривень компенсації за збитки від повені. Але каже, що якби не благодійники, цих коштів вистачило б лише на фундамент. Практично всі будматеріали для нового житла ленківчанину подарував гіпермаркет "Епіцентр".
– Цемент, цеглу, пиломатеріали привезли. Сьогодні подзвонив, що брус потрібен, тож обіцяли безкоштовно виділити, – розповів Петро. – Арматура, ліс, гравій – усе подорожчало. Я лише опалубку заклав, а вже 49 тисяч гривень витратив.
Повінь забрала у чоловіка невеликий будинок площею 33 квадратних метри. Тепер він будує найменший котедж із запропонованих йому проектів: дві кімнати на першому поверсі, і ще дві – у мансарді під дахом. Від "Епіцентру" Петро Веренько отримав будматеріалів майже на 60 тисяч гривень, ще
стільки ж йому обіцяють виділити.
Усього гіпермаркет виділив для потерпілих від повені буковинців товарів на мільйон гривень – і це лише половина запланованої допомоги.
– В органах місцевого самоврядування ми дізнаємося, хто найбільше потребує допомоги, – розповів директор чернівецького гіпермаркету "Епіцентр" Вадим СУШКО. – Зараз робота майстрів часто коштує більше, ніж самі будівельні матеріали. І виділених державою компенсацій для потерпілих від повені вистачає лише щоб купити матеріали. Але люди не можуть самі звести дім від фундаменту до даху. Тому ми допомагаємо тим, хто найбільше цього потребує, насамперед – багатодітним родинам, одиноким людям.
У селі Чорногузи усі 22 будинки, які тут зводять для жителів, чиї оселі зруйнував зсув, накриють металочерепицею від "Епіцентру". Завдяки цьому зменшилася вартість будівництва квадратного метра в цих оселях.
У Вижницькому районі гіпермаркет допомагає добудувати школу в селі Карапчів, дитячий садок "Росинка" в Берегометі Вижницького району. Усі будматеріали для майбутньої хати отримає безкоштовно також Наталія Кермач з смт Берегомет Вижницького району. Безкоштовні будматеріали отримали від благодійників і деякі мешканці Новоселицького району.
Надія МАКУШИНСЬКА

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
На Буковині завтра попрощаються з батьком і двома синами, які потонули в Дністрі
8 166
Блогер перевірив 3 «найгірші» готелі Чернівців: брудна постіль, сміття під ліжком і ціни
7 145
Від занедбаної ферми до крафтової сироварні: як на Буковині церква створила унікальне господарство
4 687
У Чернівцях повертається Петрівський ярмарок: дати та програма
4 008
Пішов із життя багаторічний декан факультету педагогіки ЧНУ Ігор Зварич
3 529
У селі на Буковині з криниці дістали тіло 66-річної жінки
2 979
У центрі Чернівців змінять рух транспорту через будівництво багатоповерхівки
2 885
Знайшли майже за 5 км від місця зникнення: як на Буковині шукали потонулого у Дністрі хлопчика
2 744
Сьогодні на Буковині попрощаються з двома полеглими воїнами
2 674
Вважався безвісти зниклим: підтвердилась загибель воїна з Буковини Олександра Золотілова
2 647