Грузія прирівняла комуністичну символіку до фашистської

політика, влада / новини
2 217
0
Парламент Грузії у вівторок, 31 травня, схвалив так звану Хартію свободи - документ, що забороняє використання на території країни фашистської і комуністичної символіки.

Як повідомляє сайт "Кореспондент" з посиланням на ІА "Новини-Грузія", законопроект було прийнято одноголосно.

Деякі положення Хартії набувають чинності негайно, решта - з 1 січня 2012 року.

Крім заборони на символіку, закон вводить обмеження для людей, що в минулому працювали в радянських спецслужбах, займали керівні посади в компартії та комсомольській організації. Відтепер їм заборонено працювати в Раді безпеки, адміністрації президента, апараті парламенту і багатьох інших органах влади. Ці люди не можуть більше працювати суддями й обіймати керівні посади в вузах.

Також Хартія свободи регулює питання безпеки стратегічних об'єктів і руху фінансових потоків з-за кордону. Зокрема, грузинські банки зобов'язали інформувати правоохоронні органи про великі грошові перекази з-за кордону, щоб можна було запобігати фінансуванню терористичних організацій та іншим злочинам.

Раніше повідомлялося, що парламент Грузії прийняв закон, що передбачає створення спеціальної комісії під керівництвом МВС країни, яка буде вивчати наявність радянської символіки в топографічних назвах і в архітектурних спорудах, і приймати рішення про їх зміну та демонтаж.


0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Африканська спека накрила Україну: синоптик назвав дату, коли стане прохолодніше
12 396
На Буковині попрощаються з відважним захисником Василем Мацейком
6 664
У Києві через обстріл майже 30 постраждалих: горіли "швидкі", будинки та кіностудія
6 147
У Дністровському водосховищі - критично низький рівень води: на ГЕС зменшили виробіток електроенергії
5 780
Пенсії в Україні оформлюватимуть інакше: кому від серпня стаж зараховуватимуть за новими правилами
5 271
Пенсіонерам необхідно змінити картки: один із великих банків припиняє роботу з Пенсійним фондом
4 728
Реставрація за 2,6 млн грн так і не почалася: на Буковині судитимуть підрядника
4 727
Курс валют на 1 серпня: скільки коштують долар, євро і злотий
4 671
У басейн забороняють приносити воду та їжу: фахівчиня пояснила, чи це дозволено
4 142
Нові виплати, тарифи й правила: до яких змін готуватись українцям у серпні
3 647