Вирубали шістсот дерев у національному парку

у номері / кримінал
4 565
0
Незаконне вирубування лісу у Вижницькому національному природному парку виявили через рік після скоєного завдяки скаргам місцевих мешканців та їхній безпосередній участі у розкритті злочину. Вирубування лісу здійснювали на невеликих ділянках далеко від населених пунктів. У цій справі і без спеціальної техніки не обійшлося, і без "помічників" в службі охорони лісу.

– На території Солонецького та Вижницького природоохоронних науково-дослідних відділень Вижницького національного природного парку виявлено факт самовільного вирубування понад 600 дерев, – розповів "МБ" прокурор Чернівецької міжрайонної природоохоронної прокуратури Іван ФОРГАЧІ. – На жаль, саме ті посадові особи, які були зобов’язані охороняти ліс, й сприяли скоєнню цього злочину. Вони не лише не виконували покладені на них державою службові обов’язки, але й дали свій дозвіл на вчинення незаконного вирубування. Відтак, інтересам держави завдано збитків на один мільйон 50 тисяч гривень. Винні обов’язково понесуть кримінальну відповідальність.

– Виявили цей факт завдяки скаргам мешканців селища Берегомет, – наголошує Іван Форгачі. – До нас надійшло їх близько десятка. Люди самі захотіли взяти участь у здійсненні перевірки за фактом незаконного вирубування лісових насаджень. Перевірка здійснювалася з 13 травня до четвертого червня за участю працівників УБОЗу, природоохоронної прокуратури, СБУ, управління боротьби з економічною злочинністю, держекоінспекції. Факт підтвердився. Четверо майстрів Вижницького національного природного парку за завдані збитки в особливо великих розмірах нестимуть кримінальну відповідальність.

Порушено кримінальну справу за фактом службової недбалості з тяжкими наслідками.
Триває слідство. Відстежують канали збуту деревини.
Антоніна БАБЧУК

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
Українцям змінили правила поїздок у потягах: що обурило пасажирів
58 502
Санаторії України, де можна підлікуватися навіть з невеликим бюджетом: перелік
17 554
Жереб невблаганний: "Буковина" знову зіграє з "Динамо" в півфіналі Кубка України
6 886
Обшуки у військовому госпіталі та кадрові призначення в ОВА. Головні новини Буковини
6 661
Пів тисячі-тисяча гривень: як змінилися ціни на проїзд у межах Буковини
5 980
Погода різко зміниться: в Україні пройдуть дощі зі снігом - чи зачепить Буковину
5 495
Хто може стати суперником "Буковини" в півфіналі Кубка України: визначились усі учасники
5 492
Суд присудив довічне ув’язнення братам з Буковини за подвійне вбивство пенсіонерів
5 184
На Буковині сьогодні відключатимуть світло: графіки знеструмлень
5 064
Ще одна гірка втрата для Буковини: унаслідок тяжких поранень помер військовий Руслан Качуляк
5 042