Iноземці вкладають гроші у наші сади й дороги

у номері / економіка, бізнес
3 922
0
Iноземці вкладають гроші у наші сади й дороги

Минулого кризового року за темпами збільшення іноземних інвестицій Буковина посіла восьме місце в Україні. Якщо у більшості областей зменшувалися капіталовкладення, то у наш край іноземці інвестували на три відсотки більше коштів, ніж 2008-го. На початок року загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, вкладених в економіку області, становив 61,9 мільйона доларів.

– В умовах загрози світової продовольчої кризи вигідним для іноземців стало інвестування в агропромисловий комплекс, – пояснює Микола КАЛІНОВСЬКИЙ, начальник відділу транскордонного співробітництва та залучення іноземних інвестицій управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності ОДА. – Привабливе для іноземців вирощування овочів та фруктів, зернових та інших культур. Цю продукцію частково вивозять за кордон, частково залишають в області.

Найбільше область завдячує приростом інвестицій Кіцманщині. Торік тут створено ТОВ "Інтерагроком" – агропромисловий комплекс з вирощування й переробки овочів та фруктів. Також зросли інвестиції у сільськогосподарські підприємства Глибоцького району.

Кризові явища внесли свої корективи в галузеву структуру інвестицій. Окрім сільськогосподарських підприємств, вигідним стало інвестування у транспортну галузь напередодні проведення Євро-2012. Іноземці вкладають кошти у приватні підприємства, що займаються ремонтом і реконструкцією доріг. Натомість машинобудування, добувна промисловість та будівництво найбільше потерпіли від кризи.

Найбільшим підприємством з іноземними інвестиціями в області залишається "Букофрут" (виготовляє яблучний концентрат та яблучну арому). Серед лідерів також "Декор-Україна" (виробництво металевих дверей, металоконструкцій, будматеріалів – інвестиції з Туреччини), "Мітаче" (виробництво паркету – інвестиції з Італії), компанія "Болена" (виготовляє металопластикові вікна й двері – інвестиції зі США). Усього про наявність прямих іноземних інвестицій прозвітувало 246 підприємств області.

У розрахунку на одного мешканця регіону сума інвестицій торік становила 68,7 долара. Це значно менше, ніж у середньому в Україні (869 доларів). Однак, за словами Миколи Каліновського, порівнювати ці цифри не можна: "У нашій області іноземні інвестиції вкладають переважно у малі підприємства, рідше – в середні. У нас немає таких потужних виробництв, як на сході України. Відсутність генерального інвестора в нашій області має і свої переваги – це спонукає до активізації внутрішнього капіталу, завдяки чому торік у Чернівцях відкрито і гуртовий ринок "Дари Буковини", і центр розваг "Панорама".

Якщо досі в економіку області вкладали кошти інвестори з 45 країн, то 2009 року географія розширилася до 47. Торік іноземний капітал вперше було внесено до статутного фонду підприємств області з Індії та Сирії.

На 2010 рік фахівці прогнозують приріст інвестицій з-за кордону в економіку області на чотири відсотки. "Ми прогнозуємо невисокий відсоток у зв’язку з кризовими явищами, – пояснив М. Каліновський. – Є проблеми з отриманням кредитів, неповерненням ПДВ, валютними операціями. Також негативно впливають політична нестабільність, відсутність бюджету, низька платоспроможність населення. Очікується, що цього року найбільше зростуть вкладення в агропромисловий комплекс та транспортну галузь".
Надія МАКУШИНСЬКА

НА ЗАМІТКУ
Промислові підприємства краю отримали 2009 року 61,2 відсотка від загальної суми іноземних інвестицій.
Обсяг прямих іноземних інвестицій у сільське та лісове господарство зріс більш ніж удвічі (112 відсотків до початку року), у сфері гуртової торгівлі на 25,2 відсотка.
Приріст іноземного капіталу у сфері транспорту та зв’язку становив 27,5 відсотка.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

23:22
Безоплатні слухові апарати для українців: у МОЗ пояснили, як отримати
23:05
Орхідея буде цвісти рясно і безперервно: ось основні речі, які з нею потрібно робити
22:41
Трамп заявив, що не вважає «втраченою» угоду про українські копалини
22:24
Герої Буковини: на війні загинув воїн Василь Бородач
22:05
Три знаки Зодіаку, які з віком стають тільки красивішими
21:46
Зеленський: Дуже розраховуємо на підтримку Америки на шляху до миру
21:25
Канада продовжила тимчасову міграційну програму для українців
21:00
Можна вживати у будь-якому вигляді: дієтологи назвали найкорисніший овоч для людей похилого віку
20:45
Бігла по замерзлому руслу річки: чернівчанка взяла участь в екстремальних арктичних змаганнях
20:23
На Буковині зросла кількість пожеж: цього року вже загинуло сім людей
20:01
У Чернівцях попрощаються із молодшим сержантом Миколою Онищуком
19:41
Невідома Буковина: унікальна гірська церква, яку будували за гроші Юрія Федьковича
19:22
Тролейбуси запізнюються через затори: як у Чернівцях контролюють рух громадського транспорту
ексклюзив
19:00
До шкіл Чернівців набирають першокласників: як подати документи
18:40
У буковинських лісах висадять майже мільйон нових дерев
18:21
Погода на Буковині потішить теплом: якими будуть температури
17:59
Ягода, яка покращує здоров'я серця й мозку – потрібно лише дві порції на день
17:42
У Чернівцях звільнився начальник пресслужби міськради
17:40
Удар по полігону на Дніпропетровщині: Сирський відсторонив двох військових посадовців
17:20
На Буковині судитимуть "журналіста", який видурював у людей гроші
17:20
Найвигідніші країни для покупки авто в Європі*
реклама
17:00
Без жодної хімії: на Буковині молодий фермер вирощує органічні фрукти
16:40
На Буковині судитимуть чоловіка, який зберігав амфетамін
16:20
На картку надійде мінімум 1000 гривень, а потім доплати подвоять: хто отримає гроші
16:01
На Буковині викрили депутата, який продавав контрабанду — прокуратура
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують
"Ми помилилися": релігійна громада на Буковині передумала скаржитися Венсу - відео
275 602
Не дожив до 25-річчя кілька тижнів: на війні загинув буковинець Денис Горбашевський
43 276
Переведення годинників змінили: з’явилося уточнення про літній час 2025
36 181
«Найгірше, коли не можеш врятувати бійця»: хірург із Чернівців оперує військових на Покровському напрямку
33 502
Знеструмлення на Буковині: хто у понеділок, 3 березня, буде без світла
25 750
Міст на Цецино і повітряний потяг до Садгори: як понад століття тому мрійники уявляли нинішні Чернівці
21 894
«Там у нас було ціле життя, а тут – нічого»: історії сімей переселенців, які мешкають у Чернівцях
19 626
"Раз Бог дав - треба прийняти": у Чернівцях переселенка народила 12-ту дитину - відео
18 178
Монети Римської імперії та речі епохи бронзи: музею в Чернівцях передали цінні знахідки
17 280
У громаді на Буковині облаштовують житло для переселенців
15 589

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм