У магазинах дешевші овочі, на базарах – яйця

у номері / економіка, бізнес
3 107
0
Ми порівняли ціни на ринках і в супермаркетах Чернівців. З’ясувалося, що надавати перевагу покупкам лише на базарах чи тільки в магазині не варто. Більшість товарів дешевше коштує в супермаркеті. Але перевага ринку – у більшому виборі.
Скажімо, традиційний новорічний товар – мандарини – на базарі можна придбати за ціною від 12 до 16 гривень. А в одному із супермаркетів вони вартують 14 гривень і виглядають не дуже свіжими. Тверді сири на ринку продають за ціною від 32 гривень за кілограм, тоді як у супермаркеті – переважно від 36 гривень. Літр сметани на базарі цього тижня продавали навіть по 30 гривень – це дорожче, ніж у магазинних упаковках.
Майонез, оливки, крабові палички, консервований горошок і кукурудзу тощо вигідніше купувати в супермаркетах. Тим більше, що деякі супермаркети надають знижки на придбання дрібногуртових партій, починаючи від п’яти упаковок.
Удвічі дешевші в супермаркетах більшість вітчизняних овочів та фруктів. А на окремі товари базарники очевидно завищили ціни цими днями: шампіньйони продавали навіть по 30 гривень, а свіжі банани коштували не менше 13-ти.
– Продавці на ринках частіше завищують торгову націнку на соціально значимі продукти (борошно, цукор, крупи, макарони, овочі, молоко, сметану, олію). У супермаркетах порушень менше, бо там є документація, яку легко перевірити, – розповів Михайло МАТЬЯШ, фахівець обласної інспекції з контролю за цінами.
За його словами, найбільше різниться ціна яєць: на базарі вони значно дешевші, бо в супермаркетах цей крихкий товар продають лише в упаковці, що підвищує ціну до 20%. Дешевша олія, борошно й рис із нових партій першими з’являються у магазинах, тому ці продукти сьогодні там дешевші. Менше коштують у супермаркетах і вітчизняні овочі. Причина – в обсягах продажу. Продавець на ринку, який завозить кілограмів 20 моркви чи буряку, встановлює велику націнку. А в супермаркетах обсяги вимірюються тоннами. Дешевша в магазинах також фабрична курятина.
Надія ВАСИЛИШИН

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
Весна вже скоро: погода на Буковині до кінця лютого
5 388
"Резерв+" призупинить роботу: що важливо зробити користувачам
5 081
У Чернівцях призначено нову головну лікарку Центральної міської лікарні: що про неї відомо
4 746
Стрілянина на Буковині: затримали чоловіка, який перебував у розшуку за військовий злочин
4 137
Для цвинтаря у Чернівцях хочуть купити земельні ділянки: чому з цим виникли проблеми
4 096
Затримували дезертира: поліція розповіла подробиці інциденту зі стріляниною в селі на Буковині
3 908
У Чернівцях прощаються із трьома загиблими героями: поліцейські віддали останню шану колегам
3 758
У Чернівцях десятки будинків на день залишаться без води: перелік адрес
3 387
«Не боялися дивитись в очі ворогу»: в Чернівцях попрощалися із трьома поліцейськими – фото
3 258
Подробиці стрілянини на Буковині: чоловік вилами пробив колесо авто спецпризначенців
3 136