додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Публікації

Вакцина від поліомієліту буде незабаром

А поки що ситуація в області загрозлива

Два випадки поліомієліту у Закарпатській області сколихнули буковинських батьків, які ще не вакцинували своїх дітей або ж чекають на ревакцинацію. Чи загрожує нашій області поліомієліт?

"Моєму синові уже скоро сім років, – каже чернівчанка Віра КЛІМАЧОВА. – Нам потрібно зробити ревакцинацію, але вакцин немає. Через ситуацію на Закарпатті хвилююся за свою дитину".
За словами Аліни ДАШКЕВИЧ, лікаря-імунолога міської дитячої поліклініки, ситуація із поліомієлітом нам загрожує через низьку щепленість дітей. Однак лікар заспокоює, що незабаром вакцина від поліомієліту буде.

– Це питання тижня-двох, і вакцина у нас буде, – каже Аліна Василівна. – Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) забезпечив нас вакциною французького виробництва. Вона зараз перебуває у Києві, тому незабаром вона буде у всіх областях та районах. Ця французька вакцина дуже хорошої якості, адаптована до дітей, тому батькам не варто хвилюватися. Незабаром всі діти будуть нею забезпечені.

Існує спеціальна комісія, яка розглядає кожен конкретний випадок: вирішує, чи варто в даний момент щепити конкретну дитину, чи краще відкласти вакцинацію через стан здоров’я. Аліна Дашкевич зауважує, що не можна вакцинувати дітей у гострий період хвороби. А коли дитина вже видужала, не варто чекати тиждень-два, одразу можна робити щеплення.

– Поліомієліт – це хвороба, яка, як правило, не передається повітряно-крапельним шляхом, – пояснює Аліна Василівна. – Достатньо дотримуватися елементарних правил гігієни: мити руки після відвідування туалету, після прогулянки тощо – і цього може бути достатньо, щоб не захворіти. Батькам, діти яких щеплені, хвилюватися не варто – імунітет у них уже сформований, навіть якщо ще не зробили ревакцинацію. А щодо дорослих, то вони не можуть заразитися цією недугою, адже це суто дитяча хвороба.

Щодо "платних" вакцин, які коштують по 600-700 гривень, Аліна Дашкевич каже, що вони справді хорошої якості, однак не всі батьки можуть їх собі дозволити. Хоча якщо така можливість є, такі вакцини дуже хороші для дитини.

– Нині кількість батьків, які відмовляються вакцинувати своїх дітей, зменшується – особливо після якихось спалахів, як-от на Закарпатті, – говорить лікар-імунолог. – Хоча є малий відсоток, які через свої релігійні переконання відмовляються робити щеплення. Однак хочу ще раз заспокоїти батьків: вакцина незабаром буде, і її всім вистачить.

Офіційно
За словами В’ячеслава ЧЕРНЯВСЬКОГО, заступника начальника Головного управління Держсанепідслужби у Чернівецькій області, ситуація з поліомієлітом в нашій області загрозлива. Головним чином це спричинено спалахами у Закарпатській області.
– Щотижня ми моніторимо ситуацію, – розповів В’ячеслав Миколайович. – Зокрема перевіряємо ситуацію зі стічними водами, ентеровірусами, звернення пацієнтів у міські та обласні дитячі медичні заклади тощо. Був в області один підозрілий випадок, однак, на щастя, після всіх обстежень та проб діагноз "поліомієліт" не підтвердився.
Ми уважно стежимо за ситуацією, очікуємо вакцину, яка вже завезена в Україну.

Що таке поліомієліт?
Поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання, що викликається вірусом, який належать до групи ентеровірусів, передається фекально-оральним, рідше повітряно-крапельним шляхом.

Як проявляється?
Найчастіше вірус вражає дітей до п’яти років. Вважається, що приблизно 90% випадків ураження вірусом поліомієліту перебігають без очевидних проявів.
Приблизно 5% заражених мають лихоманку, запалення верхніх дихальних шляхів, симптоми інтоксикації організму. Приблизно в 1% випадків розвивається серозний менінгіт.
Паралітична форма поліомієліту – найрідкісніша. Не менше 30% паралічів закінчуються спонтанним одужанням. Імунітет після перенесеного захворювання довічний, стійкий.

Цифри
В одному з 200 випадків зараження розвивається параліч, і лише у 5-10% від тих, у кого він розвинувся, настає параліч дихальної мускулатури (за даними ВООЗ).

Леся ТОКАРЮК
0 1 480
13-09-2015, 12:10

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти

Навіть якщо ви не любите овочі, ця смажена на сковороді брюссельська капуста змінить вашу думку!
Всі рецепти ...