додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Публікації

Загартовуйте дитину так, щоб їй це подобалося

Процедури оздоровлення перетворіть на гру для малюка

Загартовування дитини – запорука того, що вона менше хворітиме на застуди та інші інфекційні недуги. А розпочинати загартовуватися найкраще влітку. Це може відбуватися у формі гри, яка сподобається малюкові.

Перед початком сеансів оздоровлення варто обов’язково проконсультуватися з сімейним лікарем або педіатром.

Як можна загартовуватися?
Повітря
- Провітрювання кімнати
Температура повітря в кімнаті малюка має бути 20-22 градуси. Узимку провітрювання можна здійснювати за присутності дитини. Завдяки відчиненим кватиркам та вікнам можна швидко досягнути зниження температури на один градус. Повторюють провітрювання взимку 4-5 разів на день, а влітку доступ свіжого прохолодного повітря має бути постійним.

- Прогулянки
Влітку немовля можна виносити на вулицю вже з першого тижня життя. Тривалість перших прогулянок – 20-40 хвилин. У нашій кліматичній зоні дітей перших тижнів життя можна виносити на вулицю за температури повітря не нижче -5 градусів на 15-30 хвилин. Поступово збільшують тривалість прогулянок до 1-2 годин.

Вода
- Для дітей від самого народження: ванни з обливанням
Купають дитину за температури води у ванній приблизно 37 градусів. В іншому посуді готують воду для першого обливання з температурою на 10 градусів нижчою, ніж у ванні (приблизно 26 градусів). Виймають маля з ванночки, тримають його на долоні дорослого спинкою догори й спочатку обливають йому стопи прохолодною підготовленою водою, а потім спинку уздовж хребта до потилиці. Після обливання дитину швиденько витирають і закутують у просту й байкову пелюшки. За 15-20 хвилин її переодягають. Радять кожні 3-5 днів знижувати температуру води для обливань на один градус, доходячи до температури води 18-20 градусів.

- Для дітей від двох місяців: загальні вологі обтирання
Спочатку готують шкіру дитини до процедури. Для цього сухою фланелевою пелюшкою або шматочком вовняної тканини щодня вранці розтирають тіло, руки й ноги до рожевого кольору. Через 7-10 днів можна розпочинати обтирання водою. Рушник змочують у воді (35-36 градусів узимку й 33-34 градуси влітку), трохи відтискають і обтирають руки – від пальців до плеча, ніжки – від стоп до стегна, груди, живіт, спину. Відразу після обтирання витирають змочену частину тіла рушником до легкого почервоніння шкіри. Один раз на п’ять днів температуру води для обтирань знижують на один градус, доводячи її до 28 градусів. Тривалість процедури – 3-4 хвилини.

Контрастні процедури
- Контрастне обливання ніжок
Потрібно два тазики з такою кількістю води, щоб рівень її доходив до середини гомілки. В одному тазику вода має бути гаряча (38-40 градусів), а в іншому під час першої процедури – на 3-4 градуси нижча. Маля спочатку занурює ніжки в гарячу воду на 1-2 хвилини, а потім "перескакує" у тазик із прохолодною водою на 5-20 секунд. Так можна змінювати гарячі й прохолодні ванни для ніжок 3-6 разів. Кожні п’ять днів температуру води в другому тазику знижують на один градус, доводячи до 17-12 градусів. Для ослаблених діток процедуру потрібно закінчувати тазиком із гарячою водою, а для міцних і здорових – із прохолодною. Вигадайте для малюків казку або цікаву історію, щоб контрастні процедури відбувалися у вигляді гри або спектаклю.
Контрастний душ можна використовувати для дітей, які старші двох років. При цьому маля може бути під "гарячим дощиком" 1-2 хвилини, а потім під "холодним" – 10-20 секунд. Чергувати 5-10 разів.

Порада лікаря
Знайте міру!
Тетяна МІХЄЄВА, лікар педіатр:
– Дитину можна починати загартовувати, коли вона ще перебуває в утробі матері. Майбутня мама повинна приймати контрастний душ, щодня прогулюватися на свіжому повітрі. Після появи на світ дитини можна приступити до її загартовування вже через тиждень. Починати загартовування потрібно з повітряних ванн.
Категорично не можна поєднувати холодне обливання з миттям голови або ж прийняттям крижаних ванн – так можете застудити дитину. Не варто експериментувати також з інтенсивним загартовуванням. Нерідко по телебаченню показують, як малюків обливають холодною водою на снігу і змушують по снігу ходити босоніж, але робити цього не можна. Це величезний стрес для дитячого організму, і його наслідки дуже важко передбачити. А поступове і послідовне загартовування принесе тільки користь малюку.

Леся ТОКАРЮК
0 798
6-08-2015, 12:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти