додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Публікації

Кава та цигарки можуть закінчитися …інсультом

Це популярне поєднання удвічі сильніше навантажує серце

Кава і цигарки – популярний тандем. Чи то перекур, чи обідня перерва, чи просто посиденьки в барі, але таке поєднання зустрічається всюди й серед курців різного віку. Чим загрожує цигарка, "приправлена" кавою?

Чернівчанин Микола К. зізнається, що п’є каву і одночасно палить цигарку приблизно двічі на день.
– Вранці цигарка з кавою мене збадьорюють, після цього я енергійніше можу працювати, – говорить Микола. – А вдень на роботі п’ю каву з цигаркою часто вже за компанію. Або також люблю це зробити після того, як пообідаю. Цигарка з кавою – смачніша, ніж просто цигарка.
Дослідження фахівців доводять, що поєднуючи каву з цигаркою, ви в кілька разів збільшуєте навантаження на серце. Нікотин викликає спазми кровоносних судин в організмі курця. Кофеїн знижує еластичність аорти і звужує кровоносні судини, що в результаті призводить до підвищеного навантаження на серце.
– По-перше, дія кави і нікотину протилежна одна одній: одна – звужує судини, а інша – розширює, – пояснює Інга ЄРЕМЕНЧУК, асистент кафедри фтизіатрії та пульмонології БДМУ. – Уявіть, як при цьому почувається серце: його робота під впливом цих двох чинників то прискорюється, то сповільнюється. Вважається, що вживання кави і тютюну разом викликає більшу залежність, ніж окремо.
Однак, хороша новина для тих, кого не лякає ймовірність "заробити" значний список небезпечних і далеко не рідкісних захворювань, пов’язаних із вживанням тютюну у поєднанні з кавою, але при цьому немає нічого страшнішого, ніж хвороба Паркінсона. Є дані про те, що поєднання кави і тютюну істотно знижує ризик захворіти цією хворобою, можливо, тому, що завзяті курці і кавомани до цієї хвороби просто не доживають.

Факти зі знаком +
Факт 1. Вчені з’ясували, що паління і вживання кави знижують ризик розвитку важкого неврологічного захворювання – хвороби Паркінсона. У тих, хто палить, можливість захворіти на 60% нижча, ніж у тих, хто п’є каву. Причому у жінок більший ефект виявляється, якщо вони п’ють каву помірно.
Факт 2. Кава знижує ризик захворювання на рак. А також є непоганим ліками від подагри, оскільки знижує в організмі вміст солей сечової кислоти.

Факти зі знаком -
Факт 1. Кава – не найкращий друг серця. Цигарки також погано впливають на серце і судини. Відповідно поєднання цих двох улюблених звичок призводить до дуже плачевних наслідків. Вони підвищують рівень гомоцистеїну (амінокислота, яка утворюється з білків, які надходять з їжею), що може призвести до інсульту. У людей, які випивають шість і більше чашок кави на день, рівень цієї амінокислоти вищий, ніж у людей, які не п’ють каву зовсім, на 5-10%. Якщо ж ви до того ж ще й палите, то помножте це на два.
Факт 2. Поєднання кави і цигарок призводить до зниження еластичності судин, а це в свою чергу призводить до тих самих інфаркту та інсульту. Особливо чутливі до цього люди з підвищеним артеріальним тиском.
Факт 3. Зловживаючи цією "парочкою", ви ризикуєте заробити собі виразку шлунку. Можливо, виразка вам і не загрожує, якщо ви харчуєтеся здоровою їжею, але важкість у шлунку ви точно відчуєте.
Факт 4. Не дуже приємний запах із рота і жовті зуби (все ті ж кава+цигарки) вам забезпечені.
Факт 5. Якщо полюбляєте каву та цигарки, ви – ідеальний кандидат для раку легень.

Кава без цигарок
Спробуйте насолоджуватися кавою без звичної цигароки – можливо, це вам сподобається більше? Поекспериментуйте: додайте до кави молоко, корицю, ванілін, какао чи кардамон – смак буде цікавіший.

Леся ТОКАРЮК
0 3 912
16-07-2015, 12:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти
Щоб паста вийшла ідеальною. Чи варто промивати відварені макарони та як запобігти їх злипанню

Вважається, що звичка промивати макарони походить із тих часів, коли багато макаронних виробів на ринку були низької якості, виготовлені із суміші ніжної та твердої пшениці та були дуже крохмалистими
Всі рецепти ...