додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Публікації

Целюліт – не хвороба, а косметичний дефект

Щоб його позбутися, зверніть увагу на своє харчування й більше рухайтеся

90 відсотків жінок не з книжок знають, що таке целюліт. Однак учені зауважують, що насправді це не хвороба й не якесь відхилення, а показник статевої зрілості. Однак що робити, якщо целюліт змушує вас нервувати щоразу, коли ви одягаєте купальник?

– Целюліт – це структурні зміни в підшкірно-жировій клітковини, що супроводжуються порушеннями мікроциркуляції та відтоку лімфи, – пояснює Павло СЕМЕНОВ, лікар-травматолог, професійний масажист, тренер збірної з пауерліфтингу БДМУ. – Із точки зору медицини целюліт не є захворюванням. Це нормальний стан для жіночого організму, хоча в пізніх стадіях целюліт виглядає неестетично і може спричиняти дискомфорт. Боротися з ним розпочали лише в 1970-х роках. Таким чином одна косметична фірма зробила собі рекламу.

Хоч це і не захворювання, Павло Семенов все-таки радить слідкувати за станом своєї шкіри і підшкірного жирового шару.
– Для цього насамперед нормалізуйте своє харчування, тобто перейдіть на часті прийоми їжі (кожні 3-4 години) з невеликим вмістом вуглеводів, особливо цукру, і жирів, – радить лікар. – У другій половині дня бажано вживати лише білкову їжу та зелень. Таку їжу можна їсти навіть за три години до сну.
Треба намагатись більше рухатись, хоча б більше ходити пішки чи їздити на велосипеді. Допомогти в боротьбі з целюлітом можуть також масажі, апаратні процедури та косметичні засоби або навіть самомасаж у домашніх умовах. Але не забувайте народну мудрість: ми те, що ми їмо. Тому без змін у харчуванні на хороший результат розраховувати не варто.
Якщо целюліт для вас – проблема, крім вище вказаних рекомендацій, спробуйте позбутися його у домашніх умовах. Це найдешевший варіант, у косметичних салонах спеціальні процедури обійдуться вам у "кругленьку" суму.

Правила антицелюлітного масажу вдома
- Масаж потрібно робити легкими і плавними рухами, починайте повільно і поступово прискорюйте темп.
- М’язи повинні бути абсолютно розслаблені і добре розігріті. Руки не мають бути вологими або холодними.
- Використовуйте спеціальний антицелюлітний крем або ефірну цитрусову олію.
- Тривалість антицелюлітного масажу повинна бути від 30 хв. до години з періодичністю не менше одного разу на тиждень.
- Масаж тіла роблять завжди знизу вгору.
- Масаж живота здійснюють делікатно, особливо легкими рухами.
- За наявності серцевих захворювань, варикозного розширення вен і хвороб шкіри утримайтеся від антицелюлітного масажу.
- Найбільш вдалий час для антицелюлітного масажу – це ранок після підйому або вечір перед тим, як лягти спати.
- Уникайте ділянок шкіри, де є подразнення або пошкодження. Не масажуйте мокру або вологу шкіру, це може привести до подразнення деяких ділянок.

Основні методи антицелюлітного масажу вдома
Погладжування
Легкий рух кінчиками пальців, яке полягає в простому погладжуванні пальцями тієї чи іншої ділянки тіла. Цей прийом покращує кровообіг у капілярах. Зазвичай цим рухом закінчується будь-який вид масажу.

Розтирання
Пальці широко розставлені і щільно прилягають до шкіри, яка зміщується у напрямку до нижчого відділу. Розтирання підвищує тонус шкіри, зменшує товщину підшкірного жирового шару, а також активізує виведення рідини. На ногах цей масажний прийом виконують завжди знизу вгору, а на стегнах – круговими рухами.
Розтирання виконується таким чином: обхопіть кисть обома руками, з’єднавши з одного боку великі пальці, а з іншого – мізинці. Тепер підіймайся до основи стегна, щільно притискаючи пальці, але не розминаючи тканини. Руки повинні тільки ковзати по шкірі. Такий масаж застосовується для гомілок і колін.

Натискання
При поверхневому натисканні обмежуються тим, що відтягують і відпускають шкіру, домагаючись розм’якшення верхніх покривів шкіри. При глибокому натисканні захоплюють обома руками якомога більшу ділянку шкіри і підшкірних шарів і розминають, як тісто. Поступово руки зближуються. Цей прийом сприяє зникненню зон целюліту і повертає тонус м’язам.

Поплескування
Складається з серії ударів різної інтенсивності. Удари наносяться суглобами стиснутих у кулак пальців або просто постукуванням пальцями.

Головні прийоми антицелюлітного масажу
Живіт, стегна, сідниці
Стисніть руку в кулак і кісточками пальців сильно проведіть по шкірі в напрямку зверху вниз і назад, доки не виникне приплив крові і тіло не почне червоніти.

Коліна, стегна, сідниці
Складіть пальці разом і масажуйте шкіру круговими рухами, трохи натискаючи на неї. Кругові рухи роблять як кінчиками пальців, так і великими пальцями, руки при цьому заходять одна на одну.

Внутрішній бік рук і стегон
Міцно захопіть шкіру між великим і рештою пальців і розгладжуйте в напрямку знизу вгору. При цьому щипайте не дуже сильно, щоб не виникли синці.

Живіт, стегна, сідниці
Великим і вказівним пальцями рук утворюємо трикутник і, сильно натискаючи, просуваємо їх вгору в напрямку великих пальців. Потім розгладжуйте шкіру, рухаючи великими пальцями вниз.

Леся ТОКАРЮК
0 1 973
10-07-2015, 20:39

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти

В Україні розпочався Різдвяний піст, під час якого не можна вживати м'ясо, молочні продукти та яйця
Всі рецепти ...