додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Публікації

Як вберегтися від укусів комах

Оминатимуть комахи герань і томати.

Людина, яка живе в сучасному світі, часто забуває про агресивну живу природу, з якою може зіткнутися у відпустці, при виїзді на природу у вихідні, або навіть у власному будинку. Весна цьогоріч видалась дощовою та затяжною. Та й зараз періоди спеки чергуються з опадами, а такі кліматичні умови є сприятливими для підвищеного розмноження комах. На жаль, деякі з них мають звичку боляче кусати і жалити. Тому важливо пам’ятати, що краще запобігати укусу комах, ніж боротися з їх наслідками.

Найефективніші засоби захисту від комарів та інших дрібних комах створені у хімічних лабораторіях. Репеленти (засоби, що відлякують комах) розробляються і випробовуються вже багато років і є безпечними для дітей старше двох років. Все ж таки, щоб захистити дітей від укусів комах, не варто втирати крем по всьому тілі. Краще намазати тільки руки, шию, щиколотки та надіти на дитину одяг з довгим рукавом і довгі брюки.

Кожних 2-4 години крем потрібно наносити знову. Але так як, будь-який хімічний або натуральний репелент, може зумовити алергічну реакцію, перед нанесенням на поверхню тіла варто перевірити на згині ліктя. Саме там найшвидше можна визначити, чи неспричинить цей препарат алергії.
Нанесіть невеличку кількість препарату на згин ліктя та залиште на 20 хв., якщо не виникло почервоніння, свербіння або інші неприємні відчуття, препарат можна використовувати.

Натуральними, але менш ефективними засобами, що відлякують комах, є аромати лимона, лаванди, м’яти та гвоздики. Масла на основі цих ароматів можна додавати в спеціальні лампи для розповсюдження запахів. Простий рецепт: нашпигуйте половинки лимонів гвоздикою, що використовується в кулінарії, і розставте по всій кімнаті, особливо перед вікном.

Щоб комахи не докучали в оселі, можна скористатись звичайним електрофумігатором. Але можна використовувати й природні способи їх відлякування. Потрібно на вікнах, кватирках повісити москітні сітки чи марлю.

Оминатимуть комахи і ту кімнату, де ростуть на підвіконні герань чи звичайні томати. А під будинком можна посадити календулу, матіолу, нагідки.
На Буковині особливо небезпечні в дану пору року кліщі, так як можуть переносити різні інфекційні агенти, особливо збудників хвороби Лайма та кліщового енцефаліту. Тому перед прогулянкою на природі потрібно засвоїти кілька простих правил: необхідно одягнути головний убір, світлий одяг, штани заправлені у взуття, сорочка у штани.

Кліщі надають перевагу листяним лісам з густим підліском і достатньою вологістю. Найбільш активні вони при помірно теплій погоді ( +20С), тобто з травня по вересень. Після прогулянки необхідно ретельно оглянути себе (особливо "улюблені" місця укусів: під пахвами, шия, волося на частина голови).
Якщо Вас вкусив кліщ, його необхідно видалити: затиснути пінцетом черевце та, тримаючи пінцет строго вертикально, "викрутити" кліща протии годинникової стрілки.

Необхідно бути обережним, щоб хобіток кліща не залишився у рані (якщо це сталося, залишки кліща видалити так само, як видаляють скалки). Місце укусу обробити спиртовим розчином.

Якщо після укусу кліща пройшло більше двох годин і він глибоко занурився під шкіру, то необхідно діяти акуратно, і допоможе вам у цьому звичайне рослинне масло. Ним змащується місце укусу, причому робиться це кілька разів, щоб місце, де кліщ знаходиться під шкірою, не встигло висохнути.
Поступово кліщу стає нічим дихати, і він вилазить на поверхню шкіри, де його можна без особливих проблем видалити.

Необхідно протягом 2-3 тижнів ретельно стежити за станом здоров’я та місцем укусу. При виявленні ознак нездужання (це може нагадувати грип, супроводжуватися блюванням або навіть паралічем кінцівок) негайно звернутися по медичнудопомогу.



0 1 343
22-06-2015, 15:43

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти

В Україні розпочався Різдвяний піст, під час якого не можна вживати м'ясо, молочні продукти та яйця
Всі рецепти ...