додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Публікації

Дитина має бути бажаною

Якщо ще не готові стати батьками, оберіть "свої" контрацептиви

Створення сім’ї та народження дитини мають бути планованими. Щоб не проливати гіркі сльози та не робити відчайдушних вчинків, про які можна шкодувати все життя, зверніть особливу увагу на контрацептиви.

– На початку XX століття про обмеження народжуваності ніхто й не чув, а протизаплідні засоби були офіційно поза законом, – говорить Ірина МАРИНЧИНА, асистент кафедри акушерства, гінекології та перинатології БДМУ. – Лише в середині минулого століття в суспільстві вголос заговорили про використання контрацептивів, у тому числі в шлюбі.

Способи контрацепції навіть нині оповиті міфами, оскільки багато людей соромляться говорити про це з лікарями і воліють черпати інформацію з Інтернету, телебачення і друзів. Однак питання захисту від небажаної вагітності виникають в кожній парі, і найменша помилка може призвести до появи дитини або неприємних наслідків у вигляді аборту.

Багато жінок і досі переконані, що гормональні препарати призводять до неконтрольованого набирання ваги.

– Ще за часів молодості наших батьків комбіновані оральні контрацептиви, дійсно, містили велику дозу гормонів, яка приводила до зайвої ваги, – пояснює пані Марина. – Однак нині це питання практично вирішене. Сучасні таблетки містять незначну дозу естрогену і не затримують рідину в організмі жінки. Внаслідок цього жінка не набирає зайву вагу.

Неправдивий і міф про те, що оральні контрацептиви викликають безпліддя. Дослідження показують, що жінки, які робили аборти, або не вберігалися протягом статевого життя, страждають на безпліддя удвічі частіше. Згідно з дослідженнями, шанс завагітніти в перші місяці після припинення прийому оральних контрацептивів збільшується.

Багато жінок вважають за краще не вберігатися під час сексу в період місячних і за кілька днів до і після них. Дійсно, більшість жінок вагітніють в середині циклу, проте шанс запліднення існує і під час менструації. Крім того, не варто забувати, що сперматозоїди можуть жити в піхві жінки до п’яти діб, чекаючи моменту овуляції.

Жінки після 45 років також мають шанс завагітніти, незважаючи на те, що їхня репродуктивна система готується до спокою. Організм кожної жінки індивідуальний, тому не варто забувати про захищений секс. В історії медицини відомо багато цікавих випадків пізніх пологів, і 45-50 років далеко не межа.

Засоби, які зроблять стосунки безпечними
Презервативи
Захищають від інфекцій, що передаються статевим шляхом, незапланованої вагітності та можуть бути частиною сексуальної гри, продовжуючи статевий акт.
Ефективність – 98% за умови правильного користування.

Оральні контрацептиви
Запобігають заплідненню. Таблетки потрібно вживати щодня, порадившись із фахівцями з планування сім’ї або з гінекологом.
Ефективність – 99%.

Гормональні пластирі та вагінальні кільця
Протягом трьох тижнів захищають жінку від незапланованої вагітності.
Ефективність – 99%.

Внутрішньоматкові спіралі
Перешкоджають з’єднанню сперматозоїдів з яйцеклітиною, але вони не рекомендовані жінкам, які ще не народжували дітей.
Ефективність – 99%.

Сперміциди (креми, свічки, губки)
Руйнують сперматозоїди до їхнього потрапляння в матку та запобігають інфікуванню деякими збудниками хвороб. Треба уважно дотримуватися інструкції.
Ефективність – приблизно 72% за умови правильного користування.

Перерваний статевий акт
Малонадійний засіб контрацепції, бо потрапляння навіть однієї краплі сперми на статеві орган жінки може бути достатнім, щоб завагітніти.

Календарний метод
Малонадійний метод контрацепції, бо найбільш небезпечні для запліднення дні можуть можуть змінюватися, залежно від різних причин.

Важливо!
Найнадійніший спосіб запобігання небажаній вагітності – той, якй пара обере для себе після консультації зі спеціалістом.

Леся ТОКАРЮК
0 2 310
29-05-2015, 12:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти

Марципан набагато легше приготувати вдома, ніж ви можете подумати
Всі рецепти ...