додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Публікації

Причини виникнення розумової відсталості на Буковині

На думку працівників кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології імені С. М. Савенка БДМУ, чинниками ризику виникнення різних ступенів РВ у населення області (по окремих районах та в Чернівцях) є наступні.

• Вижницький р-н: виникнення РВ зумовлено переважним поєднанням таких чинників як резус-конфлікт, алкоголізація у батька та дефіцит йоду на території проживання хворих.
• Герцаївський р-н: виникнення РВ зумовлено переважним поєднанням таких екзогенних чинників як паління у матері та батька і алкоголізація у батька на час зачаття дитини, гестози вагітності, дисгормональні розлади, резус-конфлікт, механічні травми плода під час вагітності, інфекційні та соматичні захворювання у дитини у віці до 3-х років.
• Глибоцький р-н: виникнення РВ зумовлено переважним поєднанням таких екзогенних чинників як алкоголізація і паління у батька на час зачаття дитини, грип, уживаня медикаментів і гестози під час вагітності у матері.
• Заставнівський р-н: виникнення РВ зумовлено складним поєднанням ендогенних (обтяжений за психічними захворюваннями спадковий анамнез і близькородинні стосунки між батьками) і екзогенних (паління у батька, резус-конфлікт, уживання матір’ю під час вагітності медикаментів, гіпоксія мозку плода і дитини, викликана пологовою травмою та інфекцією, несприятливі соціо-психологічні умови життя у ранньому дитинстві, дефіцит йоду на території проживання хворих) чинників.
• Кельменецький р-н: виникнення РВ зумовлено поєднаним впливом ендогенних (у батьків обтяжений анамнез за психічними захворюваннями) і екзогенних (алкоголізація у батьків, резус-конфлікт, черепно-мозкові травми у дитини у ранньому віці, дефіцит йоду на території проживання хворих) чинників.
• Кіцманський р-н: виникнення РВ зумовлено поєднанням ендогенних (обтяжений анамнез за психічними захворюваннями у батька) і екзогенних (алкоголізація і паління у батьків, резус-конфлікт, уживання матір’ю під час вагітності медикаментів і перенесені нею в цей період інфекції, механічні травми плода під час вагітності, несприятливі соціо-психологічні умови життя у ранньому дитинстві, дефіцит йоду на території проживання хворих) чинників.
• Новоселицький р-н: виникнення РВ зумовлено поєднаним впливом ендогенних (обтяжений анамнез за психічними захворюваннями у батьків) і екзогенних (алкоголізація і паління у батька, перенесені матір’ю під час вігітності інфекційні захворювання та гестози, механічні травми плода під час вагітності, загальні та мозкові інфекції, а також несприятливі соціо-психологічні умови життя дитини у ранньому дитинстві, дефіцит йоду на території проживання хворих) чинників.
• Путильський р-н: виникнення РВ зумовлено переважним поєднанням таких чинників як близькородинні стосунки батьків, алкоголізація і паління у них, резус-конфлікт матері та плода, вживаня медикаментів, гестози і токсоплазмоз у матері під час вагітності, дефіцит йоду на території проживання хворих.
• Сокирянський р-н: виникнення РВ зумовлено переважним поєднанням таких екзогенних чинників як алкоголізація у батьків, вплив на організм вагітної різних хімічних чинників, резус-конфлікт, інфекційні та соматичні захворювання у ранньому віці дитини, дефіцит йоду на території проживання хворих.
• Сторожинецький р-н: виникнення РВ зумовлено переважним поєднанням таких екзогенних чинників як алкоголізація та паління у батьків, резус-конфлікт, гестози вагітності, загальні та мозкові інфекції у ранньому віці дитини, дефіцит йоду на території проживання хворих.
• Хотинський р-н: виникнення РВ зумовлено складним поєднанням ендогенних (обтяжений за психічними захворюваннями спадковий анамнез у матері) і екзогенних (алкоголізація і паління у батька, ранні загальні та мозкові інфекції у дитини) чинників.
• М. Чернівці: виникнення РВ зумовлено складним поєднанням ендогенних (обтяжений за психічними захворюваннями спадковий анамнез, пізній вік матері при народженні дитини) і екзогенних (алкоголізація та паління у батьків, вплив на організм вагітної різних хімічних чинників, резус-конфлікт, швидкі або затяжні пологи у матері, асфіксія плода, інфекційні та соматичні захворювання, а також несприятливі соціо-психологічні умови життя дитини у ранньому дитинстві, дефіцит йоду на території проживання хворих) чинників.
Таким чином, виникнення РВ у жителів Чернівецької області переважно зумовлено складним поєднанням ендогенних (обтяжений за психічними захворюваннями спадковий анамнез, пізній вік вступу батьків у шлюб) і екзогенних (наявність шкідливих звичок у батьків у вигляді вживання алкоголю та паління на момент зачаття дитини, гестози вагітності, резус-конфлікт матері та плода, гіпоксія мозку плода, викликана пологовою травмою чи інфекцією, дефіцит йоду на території проживання хворих) чинників.
Окрім того, одним із чинників високого рівня захворюваності і поширення усіх ступенів РВ тільки серед дитячого населення області є поєднання зниженого вмісту магнію, заліза, марганцю і йоду у ландшафтах з підвищеним рівнем забруднення території цезієм-137 і стронцієм-90.
На підставі вищенаведеного ми виділили чинники ризику РВ, які при поєднанні між собою призводять до виникнення цієї патології у жителів Чернівецькій області.
• обтяжений за психічними захворюваннями спадковий анамнез;
• пізній вік вступу у шлюб батьків;
• пізній вік матері при народженні дитини;
• наявність шкідливих звичок у батьків у вигляді вживання алкогольних напоїв та паління на час зачаття дитини;
• вплив на організм вагітної жінки різних хімічних чинників;
• резус-конфлікт матері та плода;
• гестози вагітності у матері;
• швидкі або затяжні пологи у матері;
• гіпоксія мозку плода, викликана пологовою травмою чи інфекцією;
• інфекційні та соматичні захворювання, а також несприятливі соціо-психологічні умови життя дитини у ранньому дитинстві;
• дефіцит йоду та магнію на території проживання хворих;
• поєднання зниженого вмісту магнію, заліза, марганцю і йоду у ландшафтах з підвищеним рівнем забруднення території цезієм-137 і стронцієм-90.

Василь ДЕРКАЧ, доцент кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології імені С. М. Савенка БДМУ
0 779
23-02-2015, 12:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти