додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Публікації

Доброякісні утворення шкіри

Доброякісні новоутворення шкіри – група поширених захворювань шкіри та підшкірно-жирового шару, серед яких найбільш часто зустрічаються: папіломи, дерматофіброми, гемангіоми, сирінгоми, трихоепітеліоми, ліпоми, кератоз себорейний та інші.
В останні роки відзначається тенденція до збільшення кількості пацієнтів із доброякісними утвореннями шкіри, що пов᾿язують із надмірною засмагою шкіри, хімізацією довкілля, подразненням шкіри паливно-мастильними та іншими хімічними речовинами, а також розвитком у пацієнтів соматичних, часто комбінованих, захворювань, які призводять до обмінних порушень, вторинних імунодефіцитних станів тощо.
Клінічні прояви найбільш поширених доброякісних
утворень шкіри
Папілома – це доброякісне утворення на шкірі, яке формується із верхнього шару шкіри (епідермісу). За зовнішнім виглядом вона нагадує виріст на тонкій ніжці, переважно м᾿якої консистенції, її колір – від світло-рожевого (кольору здорової шкіри) до темно-коричневого. Причина появи папілом – вірус папіломи людини, який може передаватися статевим та побутовим шляхом. Ризик виникнення папілом підвищується у людей зі слабким імунітетом, у вагітних та літніх людей.
Дерматофіброма (син.: щільна фіброма шкіри, гістіоцитома) –доброякісна сполучнотканинна пухлина шкіри, яка найчастіше виникає на кінцівках у вигляді поодиноких щільних внутрішньошкірних вузликів від 0,3 до 1,5 см темно-коричневого кольору, що нагадують “кнопку” чи “гудзик”.
Гемангіома – доброякісна пухлина, утворена із кровоносних судин, у вигляді дрібних плям і вузликів чи поширених вогнищ яскраво-червоного чи червоно-синюшного кольору. Розрізняють капілярні, артеріальні, артеріовенозні та кавернозні гемангіоми.
Сирінгома – це доброякісна пухлина вивідних протоків потових залоз шкіри, характеризується дрібними (1-2 мм) множинними плоскими вузликами тілесного кольору, які найчастіше розташовані на обличчі в периорбітальній ділянці.
Трихоепітеліома – доброякісна пухлина волосяних фолікулів, яка найчастіше виникає на волосяній ділянці голови, обличчі, шиї у вигляді напівсферичних вузликів тілесного кольору від 2 до 10 мм, у центрі можуть розташовуватися поодинокі світлі волоски (трихофолікулома).
Ліпома – це новоутворення ще називають “жировиком”, оскільки пухлина утворюється із жирової тканини. Ліпома м’якої консистенції, рухлива й безболісна, може бути різних розмірів, одиничною чи множинною.
Кератоз себорейний – поширене доброякісне захворювання шкіри, яке виникає переважно в осіб старшого й похилого віку, характеризується гіперкератотичними вузлами і бляшками округлої чи овальної форми різного розміру з бородавчастими розростаннями й жирними лусочками на поверхні від жовто-коричневого до чорного кольору, які легко відшаровуються.
Здебільшого доброякісні утворення шкіри не спричиняють суттєвого дискомфорту і не вимагають радикального медичного втручання, проте є ряд випадків, коли лікарі рекомендують видалити доброякісну пухлину.
Загальними показами для видалення доброякісних новоутворень є
• локалізація пухлини в місці, де є ризик її травмування (зона гоління, під пахвами, в місцях тертя одягом чи механічного пошкодження, у тому числі на долонях і стопах);
• підлягають видаленню вірусні ураження шкіри, особливо ті, які схильні до частих рецидивів і не зникають самостійно з часом. До таких новоутворень відносять: бородавки, гострокінцеві кондиломи, контагіозний молюск, папіломатозні розростання;
• у разі збільшення новоутворення в розмірах, їх запаленні, появі на їх поверхні ерозій, виразок тощо;
• доброякісні новоутворення також можуть видалятися виключно в косметологічних та естетичних цілях, коли їх наявність викликає психологічний дискомфорт.
Доброякісні пухлини шкіри видаляють хірургічним шляхом, за допомогою кріо- чи електродекструкції, а також із застосуванням кератолітичних засобів чи високоенергетичних лазерів.
При появі, розростанні чи інших змінах доброякісних утворень шкіри обов’язковою є консультація лікаря-дерматоонколога для вирішення питання найбільш раціональної лікувальної тактики у кожному конкретному випадку.

Денисенко Ольга – завідувач кафедри дерматовенерології, професор;
Перепічка Михайло – доцент кафедри дерматовенерології.


0 1097
10-02-2015, 12:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти
• Теги
АТО, Буковина, ДТП, Ефект, Каспрук, Папієв, Росія, Сесія, Україна, ЧНУ, Чернівці, аварія, авто, афіша, вечірки, вибори, діти, депутати, кіно, клуби, концерт, концерти, кордон, крадіжка, міліція, міська рада, новини Буковини, новини Чернівців, палац кіно Кобилянської, погода, податки, пожежа, поліція, прокуратура, ремонт, суд, фестиваль, футбол, хабар

Показати всі теги
Звукоизоляция пола в квартире шумоизоляция пола при ремонте в квартире.