додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Публікації

Біль – це крик організму про допомогу

Найбільша помилка при болі в животі – застосування спазмолітичних препаратів

Коли раптом заболить живiт, ми самі себе заспокоюємо: "Мабуть, щось не те з’їли". Однак лікарі запевняють, що живiт інколи може сигналізувати про недуги зовсім iнших органiв.
Про що може попереджати бiль у животi, кореспондентка "МБ" розпитала досвідченого лiкаря, доцента кафедри внутрішньої медицини та ендокринології БДМУ Надію ПАЛІБРОДУ.
Біль у животі – через інфаркт або депресію
– Біль у животі може виникати при різноманітних захворюваннях. Органи черевної порожнини зазвичай не чутливі до багатьох патологічних стимулів, однак при натисканні на шкіру викликають сильний біль. Так, розрив, розріз чи розчавлення внутрішніх органів не спричиняють потужних больових відчуттів, – говорить Надія Михайлівна. – Основні причини, при яких виникає сильний біль – розтягнення або скорочення стінки кишківника, жовчних протоків, швидке розтягнення капсули печінки, селезінки, нирок, а також подразнення очеревини, перитоніти тощо.
За словами лікаря, найчастіше біль у животі викликають:
- захворювання органів черевної порожнини;
- "відображений" біль при захворюваннях органів, які розміщені поза черевною порожниною (пневмонія, інфаркт міокарда, захворювання хребта, стравоходу, цукровий діабет тощо);
- психогенний біль (наприклад, при депресії, яка нерідко протікає приховано, не усвідомлюється самим пацієнтом).
Найчастіше гострий біль у животі дорослих виникає внаслідок гострого апендициту, кишкової, ниркової та жовчної кольки, у дітей – внаслідок гострого апендициту, кишкової, ниркової та жовчної кольки, запалення лімфатичних вузлів кишечника та брижі.
– Локалізація болю важлива для з’ясування його ймовірної причини, – пояснює Надія Паліброда. – Так, біль у надчерев’ї спостерігається при захворюваннях стравоходу, шлунка та
дванадцятипалої кишки, підшлункової залози, печінки та жовчного міхура. При захворюваннях печінки й жовчного міхура біль нерідко зміщена праворуч, а при захворюваннях селезінки – ліворуч. Біль
у ділянці пупка виникає при ураженні тонкої кишки, а в нижніх відділах живота – при захворюваннях прямої товстої кишки.
– Якщо вас непокоїть біль у животі, перш за все, раджу звернутися до лікаря і у жодному разі не займатися самолікуванням, – зауважує Надія Михайлівна.
Не приймайте знеболювальні при виразковій хворобі
За словами лікаря, найбільш поширені помилки, які допускають при болі в животі, – застосування спазмолітичних препаратів ("Но-шпи", "Спазмалгону", "Баралгіну" тощо). За гострого болю в животі ці препарати лише тимчасово полегшують стан, маскують характерну клінічну картину захворювання, а це значно ускладнює діагностику та призводить до втрати дорогоцінного часу.
Крім того, часто пацієнти безконтрольно вживають знеболювальні препарати ("Аспірин", "Німесил", "Бупрофен" тощо). Проте, як зауважує Надія Михайлівна, такі лікарські засоби протипоказані при виразковій хворобі, оскільки самі здатні вражати слизові оболонки, спричиняти утворення виразок та шлунково-кишкові кровотечі.
– Пам’ятайте, що біль – це крик організму про допомогу, адже серед причин болю в животі є такі, які вимагають термінового хірургічного втручання, а зволікання може стати загрозою для життя пацієнта, – зауважує Надія Паліброда. – Тому не залишайтеся з болем наодинці і звертайтеся за професійною допомогою до медиків.

Небезпечні симптоми, які потребують вирішення питання про невідкладне хірургічне втручання:
- запаморочення, виражена слабкість, апатія;
- зниження артеріального тиску, пришвидшене серцебиття;
- кровотеча;
- лихоманка;
- повторне блювання;
- наростаюче збільшення об’єму живота;
- відсутність відходження газів, перистальтичних шумів ("німий живіт");
- підсилення болю в животі;
- напруженя м’язів черевної стінки;
- виділення з піхви;
- знепритомлення під час дефекації.

Леся Токарюк
0 15257
4-02-2015, 12:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти