додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Публікації

Від мінливої погоди врятує режим

А ось від кави та спиртних напоїв у несприятливі дні краще відмовитися
Багато хто не із чуток знає, що означає страждати від різкої зміни погоди. Хто найбільше піддається шкідливому впливу і як від нього захиститися?
– Різкі перепади атмосферного тиску, зміни температури, вологості повітря, магнітні бурі, посилення сонячної активності – усе це може впливати на наш організм, – вважає лікар-терапевт Євген ГОРОБЧЕНКО. – Особливо якщо в ньому є якісь неполадки. Різкі, аритмічні коливання погоди насамперед "б’ють" по найслабшим місцям.
Годинниковий механізм
Людський організм "зітканий" із біоритмів. Серце, легені, печінка, шлунок, головний мозок, кожна наша клітинка мають свої власні добові, багатоденні і річні коливання.
– Ритм – необхідна умова нашого життя, що допомагає пристосуватися до мінливого довкілля, – роз’яснює Євген Горобченко. – Періоди підйому чергуються з моментами спаду й навпаки, налаштовуючи наш організм на новий лад, який відбувається в унісон зі змінами в природі: зміною світлового, теплового режиму, перепадами вологості й атмосферного тиску.
Здорова людина такого переходу, як правило, не відчуває. З ослабленим організмом усе інакше. Найменший поштовх (перенесена на ногах інфекція, стрес, перевтома) – і все йде шкереберть. В ослабленої людини збій тією чи іншою мірою зачіпає весь організм. Не кажучи вже про ті органи, робота яких і так на спаді.
Все в наших руках
Відгородитися від "шкідливої" погоди, на жаль, неможливо. А ось полегшити собі життя в складний період цілком під силу кожному.
- Для початку налагодьте свій режим! Лягати спати і споживайте їжу намагайтеся в один і той самий час.
- Не перенапружуйтеся! Втім, це не означає, що потрібно цілими днями лежати на дивані. Помірна фізична активність піде лише на користь вашому організму.
- Повноцінно харчуйтеся! Час жорстких дієт і лікувального голодування минув. Не забувайте про комплексні вітаміни. Чудовий засіб профілактики – рослинні адаптогени (екстракти елеутерококу, левзеї, лимоннику, женьшеню, родіоли рожевої). Приймайте їх двічі-тричі на день за 15-30 хвилин до або через чотири години після їди.
- А ось міцною кавою і спиртним у несприятливі дні зловживати не варто. Вчені з’ясували, що після одноразового вживання великої дози алкоголю наші біоритми три доби поспіль не можуть нормалізуватися, знижуючи швидкість реакції і адаптаційні можливості організму.

Важливо!
Метеозалежні реакції можуть бути різні: від легких функціональних розладів (головний біль, запаморочення, біль у ділянці серця, в суглобах, загальне нездужання, дратівливість, швидка втомлюваність) до важких (різке загострення хронічного захворювання, судинних кризів, нападів стенокардії – аж до інфаркту).

Корисні рецепти
- Щоб підтримати себе в нестійкий сезон, замість звичайного чаю пийте трав’яний через 15-20 хвилин після їди. Візьміть одакову кількість липового цвіту, материнки, звіробою, ромашки, споришу, мати-й-мачухи, м’яти та іван-чаю. Змішайте. Чайну ложку збору насипте в ситечко і опустіть у склянку з окропом. Настоюйте 3 хв. – і цілющий напій готовий!

- Щоб робота кипіла, вранці натщесерце випийте склянку теплого картопляного відвару, який залишився від звареної картоплі. Кожні дві години приймайте по 2 ст. л. свіжого виноградного соку або з’їдайте 8-10 великих ягід винограду. А на полуденок приготуйте десерт зі склянки теплого молока, яєчного жовтка, цукру (за смаком) і випийте, доки не охолов.

Підготувала Л. Токарюк
0 1 218
29-01-2015, 12:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти

Трави не є обов'язковим компонентом страви, але їх варто використовувати - і не лише для аромату
Всі рецепти ...