додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Публікації

Поради хворим з деформуючими артрозами

Слід зазначити, що артрози – це ціла група захворювань суглобів, які мають різне походження і близькі механізми розвитку. Тому для того, щоб зрозуміти, який саме стан у читачки, необхідно обстежитися.
Найчастіше зустрічаються артрози великих суглобів колінного (гонартроз), тазостегнового (коксартроз), а також гомілково-ступневого . Це найбільш важкі види цього захворювання.
Артроз дрібних суглобів – більш легка форма. Хворі відзначають біль в міжфалангових суглобах пальців з появою поруч розташованих ущільнень і зменшення їх рухливості.
Основним клінічним симптомом є біль в суглобі. У початковій стадії захворювання вранці, після спокою, зазначається скутість, утруднення руху в суглобах. При різких вправах суглоб похрускує, але біль з'являється тільки при значному і тривалому навантаженні.
При подальшому розвитку біль набуває гострий характер. Пацієнти скаржаться на хрускіт при будь-яких рухах, спостерігається обмеження рухів в суглобі (контрактура). Для деформуючого виду на цьому етапі характерні так звані "стартові болі" – гостра біль на початку руху. Руйнування в суглобі вже досить значні, але рухливість ще не порушена.
Надалі артроз призводить до розвитку помітних деформацій суглоба і обмеженості руху в ньому. Можлива так звана "блокада" – гострий больовий синдром, при якому неможливий навіть обмежений рух в хворому суглобі. Запущений призводить до інвалідності.
Важливо пам'ятати, що проблема в одному суглобі зазвичай призводить до підвищеного навантаження на інші суглоби, що прискорює їх руйнування і призводить до полиартрозу.

Як лікувати
Хоча повністю вилікувати його неможливо, однак процес його розвитку можна помітно загальмувати. Починати лікуватися краще якомога раніше, при появі перших ознак – хрускоту в суглобах. На цьому етапі корисні препарати – хондропротектори, поліпшують структуру хрящової тканини. Рекомендується також фізіотерапевтичне лікування.
Важливе значення має при артрозі має лікувальна фізкультура, правильне харчування, а також профілактичні заходи. Слід зауважити, що профілактика має велике значення для запобігання загострення захворювання.

У гострому періоді лікування починається з усунення болю. Для цього використовуються негормональні протизапальні препарати (НПЗП), анальгетики. Можливі внутрішньосуглобові ін'єкції кортикостероїдів.
Після зняття гострого больового синдрому основним завданням стає забезпечити, наскільки це можливо, активізацію відновних процесів у самому суглобі і навколосуглобових тканинах: поліпшення кровообігу, підвищення метаболізму, усунення запальних процесів.
Найбільш ефективним лікуванням ранніх проявів артрозу є санаторно-курортне лікування, а пізніх проявів – хірургічне лікування кульшового та колінного суглобів.

Професор Васюк В.Л., лікар Пилипчук Т.П., БДМУ
0 1217
13-01-2015, 12:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти