додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Публікації

Кровотеча з носа – від перевтоми і тиску

– Причини носових кровотеч можуть бути різні, – розповідає Іван МАРЧУК, завідувач фізіотерапевтичного відділення КМУ "Міська поліклініка №1. – Це можуть бути перевтома, стреси, ламкість судин, травматичні пошкодження (у носовій порожнині є зона, де близько розміщуються кровоносні судини), приймання ліків, які діють на згортання крові, високий артеріальний тиск. Насамперед з останньою проблемою звертаються люди поважного віку. При цьому судини не витримують і лопаються. У цьому разі кровотеча виникає людині на користь, попереджуючи утворення інсульту. Причинами можуть бути різні застудні захворювання. У цьому випадку рекомендується приймати аскорутин. Ще може бути таке захворювання, як гемофілія. Для цих хворих важливо оберігатися від травмувань.
Носові кровотечі виникають і в людей, які приймають аспірин та інші судинорозширювальні препарати, для запобігання утворення тромбів. Кровотечі з носа можуть бути симптомом проблем зі згортанням крові. Тому, якщо у вас часто виникає кровотеча з носа, насамперед потрібно здати аналіз на згортання крові та загальний аналіз крові.

Перша допомога
Якими б не були причини, що призвели до розвитку кровотечі, необхідно вміти надати першу допомогу і визначитися, чи необхідна допомога і консультація фахівця.
Правило 1. Зазвичай при виникненні кровотечі з носа ми рефлекторно закидаємо голову вгору, притискаючи до носа хустинку або серветку. На жаль, це поширена і небезпечна помилка. Це може призвести до заковтування і вдихання крові, особливо при сильній кровотечі, виникнення блювання і закупорювання кров’ю бронхів. Правильно буде сісти і нахилитися головою вперед, дивлячись між розведеними ногами – це необхідно для того, щоб кров з крил носа стікала вперед.
Правило 2. Якщо кровотеча виникла вдома, прикладіть до перенісся кубик льоду – це звузить судини і швидше зупинить кровотечу. Якщо кров не зупиняється, можна притиснути ніздрю до носової перегородки приблизно на десять хвилин. Завдяки здавлюванню судин і уповільненню в них струму крові там швидко утворюється тромб, який закупорить судину.
Правило 3. Якщо ці заходи не допомагають, можна спробувати скористатися судинозвужувальними краплями, застосовуваними при нежиті. Ще можна зробити марлевий тампон, змочити його у перекисі водню і ввести у носову порожнину. Якщо все-таки не вдається зупинити кровотечу – потрібно звернутися за допомогою до медиків.

Народна медицина радить
Холодна вода. Якщо кровотеча сильна, слід повільно вилити на голову потерпілому піввідра холодної води. Воду треба лити повільно, краще скористатися при цьому лійкою. Після цього слід вилити ще піввідра холодної води на верхню частину спини.
Ріпчаста цибуля. Сиру цибулину розрізати і прикласти розрізаним боком до заднього боку шиї.
Підмаренник справжній. З профілактичною метою закапувати в ніс свіжий сік рослини.
Алое. Якщо кровотечі з носа трапляються часто, в народній медицині рекомендується перед їдою з’їдати шматочок листка алое розміром 2 см. Повторювати протягом 10-15 днів.
Деревій. Розтерти свіжу рослину, доки вона не пустить сік, і вкласти в носову порожнину. Як варіант: можна закапувати свіжий сік деревію в ніс.
Материнське молоко. Слід змочити ватний тампон материнським молоком і вкласти в ніс. (Молоко повинно бути взято від жінки, яка народила більше двох тижнів тому).
Сік кропиви. Вкласти в ніс тампон з вати, змочений соком свіжої кропиви.

На замітку
Щоб кровотечі з носа не повторювалися, потрібно не колупатися і не терти в носі. Чхайте, прикриваючи рот. Уникайте серйозних фізичних навантажень, не нахиляйтеся. Не піднімайте важке. Спати краще на двох подушках. Ніздрі слід зволожувати спеціальними засобами. Протягом тижня після кровотечі слід уникати вживання гарячих напоїв, спиртного, тютюну і аспірину.

Уляна ХІМ’ЯК
0 22 163
17-11-2014, 12:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти

Марципан набагато легше приготувати вдома, ніж ви можете подумати
Всі рецепти ...