додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Публікації

Що потрібно знати про псоріаз

Що на сьогодні відомо про псоріаз?
- Нині на псоріаз у різних країнах світу хворіє від 2% до 5% (в середньому – 3%) населення, а в Україні – більше 1 млн. людей.
- Чоловіки й жінки хворіють на псоріаз одинаково часто.
- Зазвичай псоріаз виникає у віці 10-25 років, однак в останні роки почастішали випадки розвитку псоріазу у ранньому дитячому віці.
- Псоріаз не передається при контакті, ним неможливо заразитися.
- Псоріаз – це поліфакторний хронічний дерматоз із спадковою схильністю: якщо у одного із батьків є псоріаз, ризик розвитку його у дитини становить близько 15%, якщо обоє батьків хворіють на псоріаз, то ризик його успадкувати зростає до 40%.
- Пусковими чинниками псоріазу є стреси, психоемоційне напруження, гострі інфекційні захворювання, погрішності в дієті, а також вживання антибіотиків, вітамінів В1, В12 та ін.
- Важливу роль у перебігу псоріазу відіграють хронічні захворювання внутрішніх органів – нейроендокринні, імунні, обмінні розлади, хронічні вогнища інфекції (ЛОР-органів, сечостатевої сфери) тощо.
- Хоча причини виникнення псоріазу остаточно не з᾿ясовані, достеменно вивчено суть процесів, які відбуваються в шкірі хворого в ділянці висипки, а саме – прискорений (в 6-8 разів) поділ клітин поверхневих шарів шкіри (епідермісу), який призводить до запалення, потовщення та надмірного лущення шкіри.
- Елементи висипки на шкірі вирішуються повністю, без стійких косметичних змін.
- Крім шкіри при псоріазі можуть уражатися нігті (у 30-40%), суглоби (насамперед – дрібні суглоби кистів і ступнів), внутрішні органи. Псоріатичний артрит може стати причиною інвалідності.
- Псоріаз – це не вирок. При веденні здорового способу життя, дотриманні дієти, попередженні нервово-психічного перенапруження, своєчасному лікуванню всіх супутніх захворювань внутрішніх органів та проведенні профілактичного лікування можна досягти тривалої (впродовж десятка років) ремісії чи навіть повного клінічного одужання, про що свідчать клінічні спостереження як вітчизняних, так і зарубіжних дерматологів.

Денисенко Ольга – професор, завідувач кафедри дерматовенерології Буковинського державного медичного університету
Перепічка Михайло – доцент кафедри дерматовенерології Буковинського державного медичного університету
0 1 272
11-11-2014, 12:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти

Марципан набагато легше приготувати вдома, ніж ви можете подумати
Всі рецепти ...