додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Публікації

Сучасні погляди на негормональну корекцію клімактеричного синдрому

Класичними проявами клімактеричного синдрому є нейровегетативні, психоемоційні та метаболічні порушення. З віком яєчники починають виробляти естрогенних гормонів менше, що по типу зворотного зв’язку призводить до зростання продукції в гіпоталамусі люліберинів і відповідно фолікулостимуючого гормону (ФСГ) в гіпофізі. Яєчники починають працювати з навантаженням, але у зв’язку з фізіологічною віковою перебудовою, не вспромозі забезпечити нормальну сумарну продукцію естрогенів, що в свою чергу веде до подальшого збільшення рівня ФСГ. Чим більша різниця між рівнем ФСГ та рівнем сумарних естрогенів – тим більш значними будуть прояви клімактеричного синдрому ("приливи", пітливість, дратівливість, серцебиття, порушення сну).
Для зменшення симптомів КС необхідно чи знизити рівень ФСГ, чи збільшити концентрацію сумарних естрогенів. Сьогодні в розпорядженні лікарів є декілька груп препаратів, які використовують для лікування клімактеричного синдрому. Це фітогормони, які відносно безпечні, але не достатньо ефективні. Препарати ж замісної гормональної терапії (ЗГТ) навпаки ефективні, але небезпечні так як можуть призводити до підвищеної проліферативної активності в репродуктивних органах. Стає зрозумілим, чому лікарям потрібні альтернативні методи терапії постменопаузальних порушень. Одним із препаратів, який відносить до альтернативних методів терапії КС є Сагеніт.
Препарат Сагеніт, який містить 100 мг активної речовини – сигетін, призначається по 1 таблетці в день довготривало до зникнення симптомів клімактеричного синдрому.
По структурі молекули Сагеніт лише похідне гормонів. Це новий клас фармакологічних засобів – селективний естроген рецепторний модулятор, якому на відміну від чистих естроген-агоністів та антагоністів притаманний змішаний і селективний принцип дії, що залежить від пошкодженої тканини. Даний лікарський засіб зв’язується з естрогенними рецепторами вибірково. Він здійснює периферійну антиестрогенну дію на репродуктивні органи і центральну інгібуючу дію на гіпоталомо-гіпофізарну систему.
Препарат Сагеніт нормалізує гормональний статус, зручний у використанні, не дає побічних ефектів.
Переваги використання Сагеніту обумовлені, в першу чергу, його здатністю ефективно знижувати рівень ФСГ і тим самим, купувати нейровегетативну та психоемоційну симптоматику КС.
Препарат Сагеніт не впливає на білковий, вуглеводний та жировий обміни і не призводить до збільшення маси тіла у пацієнток.
Сагеніт не сприймається високоселективними рецепторами репродуктивної системи і не призводить до поліферативних змін в матці, молочних залозах та інших естрогензалежних органах, що робить його препаратом вибору альтернативним ЗГТ у жінок з гіперпластичними процесами в анамнезі.

Олена Кравченко, завідувач кафедри акушерства, гінекології та перинатології БДМУ
0 1334
27-10-2014, 12:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти
Апетитна картопля в духовці: як приготувати ситну страву

Запашна запечена картопля може бути справжньою окрасою святкового столу
Всі рецепти ...