додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я » Публікації

За лінню ховаються страх і невпевненість

Якщо не можете взятися за роботу, приберіть робоче місце
У нашій культурі звично боротися з лінню й засуджувати ледачих людей, картати себе за те, що лінуємося. Чи завжди це правильно? Можливо, варто розібратися, що ж криється за лінню і як її подолати?
Труднощі і постійні проблеми у житті багатьом людям псують настрій. Депресія, а також часта критика провокують виникнення стану емоційної блокади: страху, тривоги і невпевненості у собі. А все це виливається у небажання займатися тієї чи іншою роботою.
– Здатність протистояти труднощам є у всіх, – говорить лікар-терапевт Євген ГОРОБЧЕНКО. – Потрібно тільки навчиться використовувати її. Наприклад, багато людей виправдовує свою пасивність тим, що у них немає сили волі, що їм заважає лінь, але, по суті, вони не навчилися себе мотивувати, ставити цілі, вміти їх досягати і винагороджувати себе за це.
Причиною відсутності мотивації у багатьох людей є тривога і страх, які маскуються під лінню.
Психологи переконані, що лінь не існує в чистому вигляді. За нею криється небажання чи страх перед тією чи іншою ситуацією (не впоратися з іспитом чи із завданням, не знайти роботу). Розчарування, пов’язане з ними, часто позбавляє людину нових ілюзій і мотивації в досягненні нових цілей. Психологи вважають це звичним явищем, але радять якомога жвавіше позбутися пасивності та ліні. У важкий момент потрібно шукати новий сенс у житті, переосмислювати свої цілі, коригувати свої бажання, погоджуючи їх зі своїми реальними здібностями і можливостями та боротися, бути винахідливим.

Як позбутися ліні
Метод 1. Зарядка вранці і контрастний душ
Ті, хто роблять зарядку щодня, знають, що в наступні кілька годин вони заряджені на 100% і з усіма справами можуть впоратися без проблем. Є ще один важливий плюс зарядки – вона скорочує потребу у сні у середньому на дві години. Витративши на зарядку 30 хвилин, ви додасте до свого життя годину щодня. А за цей час можна непогано відпочити або заробити додаткові гроші. Душ приймати теж обов’язково. По-перше, це гігієна, а по-друге, він народжує свіжість думок.

Метод 2. З одноманітної роботи – на будь-яку іншу
Найкращий спосіб зробити одноманітні роботу швидко – влаштовувати під час неї 20-хвилинну перерву і переключатися на іншу справу (відповідати на важливі посилання, телефонувати клієнтам тощо). А потім – знову включаться в роботу. Метод дуже ефективний.

Метод 3. Перерва
Під час нудної, важкої роботи встаньте, пройдіться по офісу, квартирі, якщо є можливість – вийдіть на вулицю і просто постійте, подумайте про щось, не пов’язане з цією роботою. А потім повертайтеся до свого завдання.

Метод 4. Приберіть робоче місце
Якщо не можете розпочати працювати, то хоча б приберіть робоче місце, а після цього з’явиться бажання взятися за щось інше.

Метод 5. Забудьте про все і просто полежіть
Наш організм не може жити спокійним життям. Якщо не можете змусити себе працювати, ляжте на диван і ні про що не думайте. Працювати захочеться!

Метод 6. Зробили важку справу – нагородіть себе
Після великих і важких справ можна себе винагородити (купити шоколадку, гаджет або новий елемент одягу). Вартість подарунку залежить від тієї роботи, яку ви виконали.

Метод 7. Занадто велика справа? Розбийте на частини
Якщо ваша робота здається вам безкінечною, поділіть її на частини. Щодня виконуйте певну заплановану частину цієї роботи. Головне – самодисципліна. І справа зрушить із місця.

Метод 8. Приберіть сміття зі свого життя
Більшість із нас замість того, щоб працювати, перечитує пошту, переглядає блоги в Інтернеті, а потім заварює собі чай і ще раз переглядає пошту, заходить у соціальні мережі... Якщо не можете відмовитися від цих "слабкостей", нехай вони будуть для вас подарунком. Зробили справу – зайшли на свою сторінку у соціальній мережі.

Метод 9. Покладіть собі мету
Візьміть аркуш і напишіть: "Я сьогодні виконаю (уточнюємо, що саме, – авт.) завдання!". І просто без роздумів починайте це робити.

Леся ТОКАРЮК
0 1615
17-10-2014, 12:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...
Чим небезпечний цукровий діабет?
Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти
Рецепт солянки: як зварити ароматний і ситний суп

Як приготувати ароматну наваристу солянку з різних видів м'яса

Всі рецепти ...