додати в закладки
RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець Вхід через ВКонтакте
Головна Здоров'я Тури з Чернівців Весілля Бізнес каталог Блоги Досьє Досьє - відомі люди Чернівців Афіша Фото Відео

Ваше здоров'я / Публікації

Фізичне здоров'я не можливе без психічного

Всесвітній день психічного здоров’я відзначається з 1992 року, з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я. Він створений, щоб привернути увагу до цієї проблеми та скоротити поширення психічних розладів. За даними ВООЗ, на психічні захворювання в наші дні страждають більше 450 мільйонів людей. У багатьох інших людей є психічні проблеми. Згідно статистики в Україні 1,2 млн. жителів (це більше 3 % всього населення) страждає психічними розладами і цей показник з кожним роком зростає. Найважливіше, що втрачає людина через нервово-психічні розлади – це працездатність. Інвалідизація від психічних захворювань вийшла на друге місце серед інших захворювань.
Рівень психічного здоров'я людини визначається різними соціальними, психологічними і біологічними факторами. Погане здоров'я пов'язано також зі швидкими соціальними змінами, стресовими умовами на роботі, гендерною дискримінацією, соціальним відчуженням, нездоровим способом життя, ризиками насильства і фізичного нездоров'я, а також з порушеннями прав людини. Існують також спеціальні психологічні та особистісні чинники, через які люди стають вразливими перед психічними розладами. І, нарешті, є ряд біологічних причин психічних розладів, включаючи генетичні фактори і дисбаланс хімічних речовин у мозку.
Психічне здоров'я нерозривно пов'язане з теорією стресу Г. Сельє. В світлі сьогодення стрес в Україні є масовим та тривалим явищем. Він призводить до розвитку неврозів, а в подальшому може призвести до непоправних психічних розладів. Тому важливо проводити профілактичні заходи стосовно розвитку психічних захворювань.
Психопрофілактика включає в себе ряд заходів по використанню природних, кліматичних, гігієнічних, медико-біологічних і інших факторів, які впливають на біологічні механізми розвитку і функціонування організму.
Профілактика психічного стресу та корекція його наслідків включають наступні групи методів.
• Підвищення стійкості до психічного стресу.
• Відреагування негативних емоцій
• Психокорекція.
• Фармакологічна корекція.
Необхідно пам'ятати і застосовувати такі доступні, які не мають шкідливого впливу на здоров'я організму методи зняття стресових реакцій, як:
• глибокий здоровий сон, достатній за тривалістю;
• підвищена фізична активність в результаті спортивних тренувань, генерального прибирання, бігу, занять полюванням (під час м'язової активності спалюються надлишки адреналіну - хімічної причини стресу);
• різні види тренінгів, що проводяться самостійно або за допомогою фахівців (групові, аутотренінгу);
• заняття улюбленою справою ( в'язання, спостереження за рибками,
перебирання чоток, розкладання пасьянсу, рибалка);
• нервово-емоційна розрядка за допомогою сміху, плачу, крику (існує навіть спеціальний метод лікування - сміхотерапія);
• секс і ін.
Отже основою збереження і примноження психічного здоров'я людини є здоровий спосіб життя: формування оптимального режиму розумової та трудової діяльності, підтримання душевного спокою і благополуччя. Необхідно відмовитися від тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв. Слід навчитися контролювати свої емоції і протистояти стресогенним навантаженням. Час подбати про себе!

Доцент кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С.М.Савенка, к.мед.н. Юрценюк Ольга Сидорівна
0 1 424
15-10-2014, 12:00

Теги -
Новини по темі:{related-news}
Новини партнерів:
Погода, Новости, загрузка...
Загрузка...

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ
Смачні рецепти
Щоб паста вийшла ідеальною. Чи варто промивати відварені макарони та як запобігти їх злипанню

Вважається, що звичка промивати макарони походить із тих часів, коли багато макаронних виробів на ринку були низької якості, виготовлені із суміші ніжної та твердої пшениці та були дуже крохмалистими
Всі рецепти ...